JUDr. Cyril Svoboda

JUDr. Cyril Svoboda

Date of birth: in year 1956

Constituency: Capital Prague
Elected on the slate of: KDU-ČSL

Seznam činností

  • Government of Czech Republic.  from 2. 1. 1998 till 21.07.1998
  • Chamber of Deputies. Member from 20. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 25. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Committee for Petitions. Member from 22. 7. 1998 till 20.06.2002
  • Permanent Commission for oversight of the Security Information Service activities. Member from 24. 7. 1998 till 20.06.2002
  • Committee for Petitions. Chairman from 24. 7. 1998 till 20.06.2002
  • Subcommittee for Reporting Services. Member from 30. 9. 1998 till 20.06.2002
  • Permanent Delegation to the Parliament. Assembly of the Council of Europe. Member from 16. 10. 1998 till 20.06.2002
  • Permanent Delegation to the Parliament. Assembly of the Council of Europe. Alternate of delegation from 16. 10. 1998 till 20.06.2002
  • Investigative Commission for TELECOM. Member from 15. 1. 1999 till 30.04.2000
  • Czech republic - Francophonie. Member from 19. 11. 1999 till 20.06.2002
  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 19. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Activities



    ISP (příhlásit)