Ing. Frantisek Ondrus

Ing. Frantisek Ondrus

Date of birth: in year 1953

Constituency: Northern Moravia
Elected on the slate of: US

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 20. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Political group Freedom Union. Member from 26. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Committee for Public Administration, Regional Development and Environment. Member from 22. 7. 1998 till 20.06.2002
  • Permanent Commission for oversight of the Security Information Service activities. Member from 24. 7. 1998 till 12.07.2001
  • Subcommittee for Regional Development. Member from 24. 9. 1998 till 20.06.2002
  • Subcommittee for the Management of Raw Materials and Waste. Member from 24. 9. 1998 till 20.06.2002
  • Subcommittee for Business and the Travel Industry. Member from 7. 10. 1998 till 8.10.1998
  • Subcommittee for Reporting Services. Member from 5. 11. 1998 till 20.06.2002
  • Czech republic - Poland. Member from 4. 2. 1999 till 20.06.2002
  • Czech republic - Austria. Member from 4. 2. 1999 till 20.06.2002
  • Committee for Defence and Security. Member from 28. 1. 2000 till 20.06.2002
  • Commission of Enquiry on the State-made decisions on IPB. Member from 10. 7. 2000 till 30.06.2001
  • Activities



    ISP (příhlásit)