Ing.Bc. Tomas Kvapil

Ing.Bc. Tomas Kvapil

Date of birth: in year 1955

Constituency: Olomouc
Elected on the slate of: KDU-ČSL

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 19. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Committee for Public Administration, Regional Development and Environment. Member from 16. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Committee for Public Administration, Regional Development and Environment. Vice-chairman from 16. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee for Housing Policy. Member from 16. 9. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee for Housing Policy.  from 16. 9. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee for Regional Development. Member from 17. 9. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee for the Youth. Member from 19. 9. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Croatia Inter-Parliamentary Group. Member from 26. 2. 2003 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Slovakia Inter-Parliamentary Group. Member from 5. 3. 2003 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Poland Inter-Parliamentary Group. Member from 17. 4. 2003 till 15.06.2006
  • Permanent Commission on Family Issues and on Equal Opportunities. Member from 26. 6. 2003 till 15.06.2006
  • Chamber of Deputies. Member from 3. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Political Group of the Christian and Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 16. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Committee on Public Administration and Regional Development. Member from 12. 9. 2006 till 3.06.2010
  • Subcommittee on Housing Policy. Member from 8. 11. 2006 till 3.06.2010
  • Permanent Commission on Family Issues. Member from 8. 11. 2006 till 3.06.2010
  • The Supervisory Board of the State Fund for Support of Investments. Member from 12. 12. 2006 till 12.12.2010
  • Subcommittee on Public Administration and Information Systems. Member from 11. 1. 2007 till 3.06.2010
  • Political Group of the Christian and Democratic Union - Czechoslovak People's Party.  from 22. 1. 2007 till 1.02.2008
  • Committee on Constitutional and Legal Affairs. Member from 7. 2. 2007 till 20.06.2007
  • Permanent Commission on Family Issues. Chairman from 7. 2. 2007 till 3.06.2010
  • Committee on Public Administration and Regional Development. Vice-chairman from 21. 2. 2007 till 3.06.2010
  • Subcommittee on Finance. Member from 4. 4. 2007 till 16.08.2007
  • Committee on Social Policy. Member from 20. 6. 2007 till 3.06.2010
  • Subcommittee on Pension Reform. Member from 28. 7. 2007 till 3.06.2010
  • Activities



    ISP (příhlásit)