JUDr. Stanislav Gross

JUDr. Stanislav Gross

Date of birth: in year 1969
Date of death: in year 2015

Constituency: Central Bohemia
Elected on the slate of: ČSSD

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 20. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Political group Czech Social Democratic Party. Member from 24. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Political group Czech Social Democratic Party. Chairman from 24. 6. 1998 till 4.04.2000
  • Chamber of Deputies. Vicepresident from 17. 7. 1998 till 4.04.2000
  • Organisational Committee. Member from 22. 7. 1998 till 4.04.2000
  • Organisational Committee. Vice-chairman from 22. 7. 1998 till 4.04.2000
  • Permanent Commission for the work of the Office of the Chamber of Deputies. Member from 16. 10. 1998 till 4.04.2000
  • Permanent Commission for the work of the Office of the Chamber of Deputies. Chairman from 20. 10. 1998 till 4.04.2000
  • Government of Czech Republic.  from 5. 4. 2000 till 14.07.2002
  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 21.09.2004
  • Activities



    ISP (příhlásit)