Ing. Martin Kocourek

Ing. Martin Kocourek

Date of birth: in year 1966

Constituency: Capital Prague
Elected on the slate of: ODS

Seznam činností

  • The Presidium of the Land Fund of the Czech Republic. Member from 4. 4. 1997 till 3.04.2002
  • Chamber of Deputies. Member from 20. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Political group Civic Democratic Party. Member from 30. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Budget Committee. Member from 22. 7. 1998 till 20.06.2002
  • Budget Committee. Vice-chairman from 23. 7. 1998 till 20.06.2002
  • Subcommittee for Capital and Financial Markets. Member from 23. 9. 1998 till 20.06.2002
  • (czech name) Dozorci rada Fondu narodniho majetku Ceske republiky. Member from 2. 4. 1999 till 9.10.2002
  • Commission of Enquiry on the State-made decisions on IPB. Member from 10. 7. 2000 till 30.06.2001
  • Permanent Commission for Banking. Member from 10. 7. 2000 till 20.06.2002
  • The Presidium of the Land Fund of the Czech Republic. Member from 4. 4. 2002 till 1.12.2005
  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Activities



    ISP (příhlásit)