Jan Zahradnicek

Jan Zahradnicek

Date of birth: in year 1948
Date of death: in year 2019

Constituency: Southern Moravia

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Czech National Council. Member from 6. 6. 1992 till 31.12.1992
  • Committee for Petitions, Human Rights and Minorities. Member from 6. 6. 1992 till 19.05.1993
  • Christian Democratic Party. Member from 6. 6. 1992 till 2.05.1995
  • Committee for Social Policy and Health Care. Member from 20. 5. 1993 till 6.06.1996
  • Christian Democratic Party I.. Member from 3. 5. 1995 till 11.09.1995
  • Christian Democratic Party I.. Chairman from 3. 5. 1995 till 11.09.1995
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 12. 9. 1995 till 6.06.1996
  • Organisational Committee. Member from 28. 9. 1995 till 6.06.1996
  • Organisational Committee. Verifier of committee from 28. 9. 1995 till 6.06.1996
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Vice-chairman from 11. 10. 1995 till 6.06.1996
  • Activities



    ISP (příhlásit)