JUDr. Miloslav Vyborny

JUDr. Miloslav Vyborny

Date of birth: in year 1952

Constituency: Pardubice
Elected on the slate of: K

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 20. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 25. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Mandate and Immunity Committee. Member from 17. 7. 1998 till 20.06.2002
  • Mandate and Immunity Committee. Chairman from 17. 7. 1998 till 20.06.2002
  • Constitution and Legal Committee. Member from 22. 7. 1998 till 20.06.2002
  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 2.06.2003
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 19. 6. 2002 till 2.06.2003
  • Constitution and Legal Committee. Member from 16. 7. 2002 till 2.06.2003
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Vice-chairman from 16. 7. 2002 till 12.09.2002
  • Constitution and Legal Committee. Chairman from 17. 7. 2002 till 2.06.2003
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Vice-chairman from 12. 9. 2002 till 29.04.2003
  • Czech republic - Czech Republic - Mongolia Inter-Parliamentary Group. Member from 11. 12. 2002 till 2.06.2003
  • Czech republic - Czech Republic - Slovakia Inter-Parliamentary Group. Member from 5. 3. 2003 till 2.06.2003
  • Temopary commission on the Constitution. Member from 18. 4. 2003 till 2.06.2003
  • Activities



    ISP (příhlásit)