JUDr. Miloslav Vyborny

JUDr. Miloslav Vyborny

Date of birth: in year 1952

Constituency: Capital Prague
Elected on the slate of: KDU-ČSL

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Constitution and Legal Committee. Member from 29. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Constitution and Legal Committee. Chairman from 29. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Chairman from 28. 2. 1995 till 6.06.1996
  • Organisational Committee. Member from 28. 9. 1995 till 6.06.1996
  • Chamber of Deputies. Member from 1. 6. 1996 till 19.06.1998
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 6. 6. 1996 till 19.06.1998
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Chairman from 6. 6. 1996 till 8.07.1996
  • Government of Czech Republic. Member from 4. 7. 1996 till 1.01.1998
  • Government of Czech Republic.  from 4. 7. 1996 till 1.01.1998
  • Government of Czech Republic.  from 2. 1. 1998 till 21.07.1998
  • Activities



    ISP (příhlásit)