PhDr. Stanislav Volak

PhDr. Stanislav Volak

Date of birth: in year 1947

Constituency: Western Bohemia
Elected on the slate of: US

Seznam činností

  • Government of Czech Republic.  from 2. 1. 1998 till 21.07.1998
  • Chamber of Deputies. Member from 20. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Political group Freedom Union. Member from 26. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Committee for Social Policy and Health Care. Member from 22. 7. 1998 till 20.06.2002
  • Subcommittee for Physical Education. Member from 16. 9. 1998 till 18.11.1999
  • Subcommittee for the Preparation of the Proposal of the Conferment or Awarding of State Awards. Member from 17. 9. 1998 till 20.06.2002
  • Subcommittee for Equal Opportunities and Family Questions. Member from 23. 9. 1998 till 20.06.2002
  • Permanent Commission for the work of the Office of the Chamber of Deputies. Member from 16. 10. 1998 till 25.10.2000
  • Committee for Social Policy and Health Care. Vice-chairman from 12. 11. 1998 till 20.06.2002
  • Czech republic - Great Britain. Member from 10. 2. 1999 till 20.06.2002
  • Czech republic - South Africa. Member from 19. 5. 1999 till 20.06.2002
  • Temporary commission for pensionary reformation. Member from 4. 7. 2000 till 31.12.2001
  • Activities



    ISP (příhlásit)