JUDr. Zbysek Stodulka

JUDr. Zbysek Stodulka

Date of birth: in year 1947

Constituency: Northern Moravia

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Czech National Council. Member from 6. 6. 1992 till 31.12.1992
  • Committee for Petitions, Human Rights and Minorities. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Movement for Self-Governing Democracy for Moravia and Silesia. Member from 6. 6. 1992 till 18.01.1993
  • Committee for Petitions, Human Rights and Minorities. Vice-chairman from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Unclassified Deputies. Member from 19. 1. 1993 till 9.06.1993
  • Commission of Enquiry Norbert, Zásah (Strike) a Vlna (Wave). Member from 24. 3. 1993 till 6.06.1996
  • Movement for Self-Governing Democracy for Moravia and Silesia. Member from 10. 6. 1993 till 5.04.1994
  • Unclassified Deputies. Member from 6. 4. 1994 till 31.10.1995
  • Political group Czech Social Democratic Party. Member from 1. 11. 1995 till 6.06.1996
  • Activities



    ISP (příhlásit)