Marek Benda

Marek Benda

Narozen: 10. 11. 1968

Volební kraj: Hlavní město Praha
Zvolen na kandidátce: ODS

Seznam činností

  • Poslanecká sněmovna. Člen od 26. 10. 2013 do 26.10.2017
  • Poslanecký klub Občanské demokratické strany. Člen od 30. 10. 2013 do 26.10.2017
  • Volební komise. Člen od 21. 11. 2013 do 26.10.2017
  • Ústavně právní výbor. Člen od 4. 12. 2013 do 26.10.2017
  • Ústavně právní výbor. Ověřovatel výboru od 5. 12. 2013 do 26.10.2017
  • Organizační výbor. Člen od 12. 12. 2013 do 26.10.2017
  • Stálá komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Člen od 12. 12. 2013 do 26.10.2017
  • Podvýbor pro přípravu návrhů na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání. Člen od 19. 12. 2013 do 26.10.2017
  • Stálá komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Předseda od 19. 12. 2013 do 26.10.2017
  • Skupina ČR - Arménie. Člen od 21. 1. 2014 do 26.10.2017
  • Skupina ČR - Polsko. Člen od 5. 2. 2014 do 26.10.2017
  • Skupina ČR - Izrael. Člen od 6. 2. 2014 do 26.10.2017
  • Skupina ČR - Maďarsko. Člen od 12. 2. 2014 do 26.10.2017
  • Podvýbor pro Ústavu České republiky a parlamentní procedury. Člen od 18. 3. 2014 do 26.10.2017
  • Podvýbor pro Policii České republiky, obecní policie a soukromé bezpečnostní služby. Člen od 26. 3. 2014 do 26.10.2017
  • Skupina ČR - Rumunsko, Moldavská republika. Člen od 26. 11. 2014 do 26.10.2017
  • Poslanecký klub Občanské demokratické strany. Místopředseda od 9. 12. 2014 do 26.10.2017
  • Výbor pro zdravotnictví. Člen od 21. 10. 2015 do 26.10.2017
  • Podvýbor pro válečné veterány. Člen od 26. 1. 2017 do 26.10.2017
  • Vyšetřovací komise k prověření, zda nedocházelo k protiprávnímu jednání v souvislosti s možným neoprávněným získáváním spisů orgánů činných v trestním řízení nebo informací z těchto spisů a zda informace takto získané nebyly zneužívány k ovlivňování politické soutěže nebo destabilizaci demokratického právního státu. Člen od 7. 6. 2017 do 26.10.2017
  • Poslanecká sněmovna. Člen od 21. 10. 2017
  • Poslanecký klub Občanské demokratické strany. Člen od 24. 10. 2017
  • Poslanecký klub Občanské demokratické strany. Místopředseda od 24. 10. 2017
  • Mandátový a imunitní výbor. Člen od 22. 11. 2017
  • Ústavně právní výbor. Člen od 28. 11. 2017
  • Ústavně právní výbor. Předseda od 30. 11. 2017
  • Stálá komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Člen od 12. 12. 2017
  • Stálá komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny. Člen od 12. 12. 2017
  • Stálá komise pro Ústavu České republiky. Člen od 12. 12. 2017
  • Podvýbor pro náhradní výchovnou péči. Člen od 11. 1. 2018
  • Stálá komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Ověřovatel komise od 17. 1. 2018
  • Podvýbor pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství. Člen od 13. 2. 2018
  • Podvýbor pro ochranu práv osob omezených na svobodě. Člen od 13. 2. 2018
  • Podvýbor pro digitalizaci justice a e-Sbírku. Člen od 14. 2. 2018
  • Skupina ČR - Arménie. Člen od 7. 3. 2018
  • Skupina ČR - Arménie. Předseda od 7. 3. 2018
  • Skupina ČR - Maďarsko. Člen od 21. 3. 2018
  • Skupina ČR - Polsko. Člen od 21. 3. 2018
  • Skupina ČR - Slovensko. Člen od 21. 3. 2018
  • Skupina ČR - Izrael. Člen od 10. 4. 2018
  • Zahraniční výbor. Člen od 26. 4. 2019
  • Činnosti

    Kontaktní informace

    Regionální kancelář:

    Truhlářská 1106, 110 00  Praha 1

    Asistent:

    • Alan Hopp
    • Ing. Miroslav Tyl
    • Michal Vávra

    Místo ve Sněmovně

    Sedadlo č. 166


    ISP (příhlásit)