KDU-ČSLPoslanecký klub Křesťanské a demokratické unie-Československé strany lidové vznikl v 7. období 31. října 2013.

V současné době má 14 členů, z toho 1 žena.
Předsedou klubu je Jiří Mihola.

 

Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová (KDU-ČSL) je jedna z nejstarších českých politických stran s poměrně rozsáhlou členskou základnou. Vznikla v lednu roku 1919 sloučením několika katolických stran, její tradiční témata jsou podpora rodiny, venkova, malých a středních firem a křesťanské morální hodnoty, svoboda a demokracie. Její preference se v polistopadové historii dlouhodobě pohybovaly v rozmezí 6–9 %, ve volbách do PSP ČR v roce 2010 však strana nepřekročila pětiprocentní hranici, a proto v Poslanecké sněmovně nebyla v 6. volebním období zastoupena.
V předčasných volbách v říjnu 2013 získala KDU-ČSL celkem 6,78 % hlasů a 14 poslaneckých křesel.

Ve funkci předsedy poslaneckého klubu postupně byli:
Ludvík Motyčka (od 25. 2. 1993 do 28. 2. 1995)
Miloslav Výborný (1992, od 28. 2. 1995 do 9. 7. 1996)
Josef Borák (od 9. 7. 1996 do 4. 7. 1997)
Josef Janeček (od 4. 7. 1997 do 19. 6. 1998)
Jan Kasal (1992, od 25. 6. 1998 do 14. 7. 1998, od 29. 9. 1998 do 19. 6. 2002 a od 16. 6. 2006 do 15. 8. 2006)
Josef Lux (od 14. 7. 1998 do 28. 9. 1998)
Jaromír Talíř (od 19. 6. 2002 do 15. 6. 2006)
Miroslav Kalousek (od 15. 8. 2006 do 10. 9. 2006)
Vlasta Parkanová (od 11. 9. 2006 do 9. 1. 2007)
Michaela Šojdrová (od 22. 1. 2007 do 31. 1. 2008)
Pavel Severa (od 1. 2. 2008 do 9. 6. 2009)
Cyril Svoboda (od 9. 6. 2009 do 3. 6. 2010)
Pavel Bělobrádek (od 31.10.2013)

Místa ve Sněmovně

Zasedací pořádek


ISP (příhlásit), RSZ (přihlásit)