KSČMPoslanecký klub Komunistické strany Čech a Moravy vznikl v 7. období 27. října 2013.

V současné době má 33 členů, z toho 10 žen.
Předsedou klubu je Pavel Kováčik.

 

Historie poslaneckého klubu KSČM začíná v roce 1994, kdy vzniká iniciativou skupiny poslanců která se vyčlenila z původního klubu Levý blok, pojmenovaného po koalici Levý blok, v níž společně kandidovaly KSČM a Demokratická levice v parlamentních volbách 1992. Ve volbách v roce 1996 už KSČM, hlásící se k tradicím pokrokového levicového hnutí doma i v zahraničí, kandiduje samostatně a je třetí nejsilnější parlamentní frakcí. Tou se stává i po volbách v roce 2013, v nichž získala 14,91 % hlasů a 33 mandátů.

Předsedy poslaneckého klubu KSČM byli:
Václav Exner (od 19. 1. 1994 do 4. 6. 1996)
Vojtěch Filip (od 4. 6. 1996 do 12. 9. 2002)
Pavel Kováčik (od 13. 9. 2002)

Sídlem Poslaneckého klubu jsou prostory v 1. patře Šternberského paláce, který patří do komplexu budov Poslanecké sněmovny na Malostranském náměstí.

Zasedací místnost KSČM

Místa ve Sněmovně

Zasedací pořádek


ISP (příhlásit), RSZ (přihlásit)