TOP09-SPoslanecký klub TOP 09 a Starostové vznikl v 7. období 31. října 2013.

V současné době má 26 členů, z toho 8 žen.
Předsedou klubu je Michal Kučera.

 

Liberálně konzervativní strana TOP 09 vznikla 26.června 2009. Název strany je složen z počátečních písmen slov Tradice, Odpovědnost, Prosperita a číslovky 09, která označuje rok jejího vzniku.
Okamžitě po svém vzniku TOP 09 začala spolupracovat s hnutím Starostové a nezávislí. Hned při své první účasti v parlamentních volbách 2010 strana se poslanecký klub TOP 09 s podporou Starostů stal druhým nejsilnějším klubem ve vládní koalici.
V předčasných volbách 2013 získala strana 11,99 hlasů, což znamenalo 26 mandátů.

Předsedou poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové v Poslanecké sněmovně byl:
Petr Gazdík (od 10. 6. 2010 do 28. 8. 2013 a od 31. 10. 2013 do 28. 11. 2013)
Miroslav Kalousek (od 28. 11. 2013 do 8. 12. 2015)
František Laudát (od 8. 12. 2015 do 4. 4. 2017)
Michal Kučera (od 4. 4. 2017)

Sídlem klubu jsou prostory v paláci Smiřických a ve Šternberském paláci, které patří do komplexu budov Poslanecké sněmovny na Malostranském náměstí

Zasedací místnost TOP09 a S

Místa ve Sněmovně

Zasedací pořádek


ISP (příhlásit), RSZ (přihlásit)