Plán akcí Poslanecké sněmovny v týdnu od 15. do 21. 10. 2018

Pondělí 15. října 2018


Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček navštíví ve dnech 14. - 16. října Ruskou federaci. Společně s delegací poslanců výboru pro zdravotnictví ( posl . Věra Adámková, Jiří Běhounek, Kamal Farhal, David Kasal a Jaroslav Dvořák) bude jednat v Moskvě s předsedou Státní Dumy Ruské federace Vjačeslavem Volodinem a s předsedkyní Rady federace Valentinou Matvijenko .

Předmětem jednání bude oživení vztahů mezi oběma parlamenty a témata bilaterálních vztahů.

Radek Vondráček také bude diskutovat se studenty Moskevského státního institutu mezinárodních vztahů, v moskevském Státním muzeu soudobé historie otevře výstavu „Československé legie v Rusku 1914 – 1918“
a v rámci projektu „Poslední adresa“ se zúčastní odhalení jedné z dalších pamětních tabulek připomínajících oběti stalinských represí z konce třicátých let minulého století.


Ve dnech 14. – 19. října navštíví Petrohrad a Moskvu delegace výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu vedená předsedou výboru Václavem Klausem ( posl. Karel Rais, Jiří Mihola a Ivo Pojezný ).
Z programu: setkání s výbory pro vzdělání Sankt Peterburgu a Leningradské oblasti a s výborem pro vědu administrativy Petrohradu, jednání se členy výboru pro vzdělání a vědu Státní Dumy RF, přijetí na Ministerstvu vědy a vysokého školství RF, návštěva Polytechnické univerzity a SÚJV v Dubně, setkání se členy parlamentní skupiny Státní Dumy RF pro spolupráci s Parlamentem ČR.


Ve dnech 14. – 17. října navštíví Albánii delegace zemědělského výboru vedená předsedou výboru Jaroslavem Faltýnkem ( posl. Marian Bojko, Veronika Vrecionová a Monika Oborná).
Z programu: setkání s místopředsedkyní albánského Parlamentu a s předsedkyní zahraničního výboru, přijetí ministrem zemědělství, jednání s předsedou Rady agrobyznysu, návštěva vinařství Cobo Berat a farmy Uka, jednání se členy výboru pro produktivní aktivity, obchod a životní prostředí.


Ve dnech 14. – 21. října navštíví Kanadu delegace výboru pro evropské záležitosti vedená místopředsedou Poslanecké sněmovny Tomášem Hanzelem a předsedou výboru Ondřejem Benešíkem ( posl . Přemysl Mališ, Mikuláš Peksa , Jan Zahradník a Zuzana Majerová Zahradníková).
Z programu: Ottawa – setkání se členy výboru pro zahraniční vztahy a rozvojovou spolupráci, přijetí u místopředsedy Dolní sněmovny a účast na zasedání, jednání s místopředsedou parlamentní asociace Kanada – Evropa, slavnostní zahájení činnosti parlamentní Skupiny přátel Kanada-ČR zaměřené na spolupráci v civilním leteckém průmyslu, setkání se členy senátního výboru pro zahraniční vztahy
a mezinárodní obchod, přijetí na Ministerstvu pro imigraci, uprchlíky a občanství a na Ministerstvu zahraničních věcí
Toronto – jednání se zástupci provinčního Parlamentu, setkání s poslanci a se zástupci ministerstev.


Jednají tyto orgány Poslanecké sněmovny, které zveřejnily pozvánky na jednání:

Hospodářský výbor
Konference Jak efektivně řešit konec palivového cyklu s menším jaderným programem? (15. října 2018, od 10:00)

 

Úterý 16. října 2018


Poslankyně Pavla Golasowská a poslanec Aleš Juchelka pořádají
odborný seminář na téma
Úmluva Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách
a domácímu násilí (Istanbulská úmluva)

od 9.30 hodin v místnosti č. 205, Sněmovní 1


Poslanec a člen výboru pro evropské záležitosti Jan Skopeček pořádá
ve spolupráci s Národohospodářskou fakultou Vysoké školy ekonomické v Praze
seminář na téma
100. výročí vzniku Československa v době
neutuchající evropské integrace

Přežijí národní státy snahu o evropský superstát?
od 11.00 hodin v místnosti č. 48 – „Konírna“, vchod z Malostranského nám. č. 7/19

Pod záštitou místopředsedkyně volebního výboru Miroslavy Němcové
a ve spolupráci s internetovým deníkem FÓRUM 24 se uskuteční
seminář na téma

„Nezávislost médií a jejich vliv na férovou politickou soutěž“
od 14.00 hodin v místnosti č. 108

 

Středa 17. října 2018

Akce budou upřesněny

 

Čtvrtek 18. října 2018


Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček se ve dnech 18. – 19. října v Paříži zúčastní mezinárodní konference „100 let od vzniku Československa – odkaz a význam roku 1918 ve střední Evropě“ pořádané Národním shromážděním Parlamentu Francie.

Ve dnech 18. – 19. října navštíví Paříž společná delegace výboru pro evropské záležitosti PS a výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu vedená předsedou výboru pro EU Senátu Václavem Hamplem ( posl . Ondřej Veselý, Andrea Babišová a Jan Skopeček).
Z programu:
přijetí předsedou Evropského výboru Senátu a předsedkyní Evropského výboru Národního shromáždění, účast na mezinárodní konferenci k výročí r. 1918 v Národním shromážění „100 let od vzniku Československa – odkaz a význam r. 1918 ve střední Evropě“.


Předsedkyně Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny Jana Pastuchová a předsedkyně podvýboru pro ochranu práv osob omezených na svobodě Eva Matyášová se v Bruselu zúčastní meziparlamentního setkání pořádaného výborem pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci LIBE EP k tématu začleňování Romů a boji proti romské diskriminaci.


Předseda volebního výboru Stanislav Berkovec pořádá
edukativní ukázkovou přednášku na téma
„Staleté kořeny“
1918 – 2018
od 10.00 hodin v místnosti č. 205, Sněmovní 1

 

Pátek 19. října 2018


Předsedkyně výboru pro životní prostředí Dana Balcarová a místopředseda podvýboru pro energetiku Vojtěch Munzar se ve dnech 19. – 20. října ve Vídni zúčastní 18. meziparlamentního setkání evropského fóra pro obnovitelné zdroje energie (EUFORES) pořádaného v rámci rakouského předsednictví v Radě EU.

 

Mohlo by vás zajímat
ISP (příhlásit)