Josef Luka

Narozen: v roce 1886
Zemřel: v roce 1957

Seznam činností

Národní shromáždění republiky Československé

Záznam jmenného rejstříku

LUKA Josef

I. B voleb. kraj

Ž-NJ

Slib vykonal 1, 18. VI. 1935; 9.

Volba verifikována 8, 5. XI. 1935; 11.

Byl členem výb. im., soc.-pol. a zásob.

Zvolen provisorně pořadatelem poslanecké sněmovny

2, 18. VI. 1935; 10-11.

Zvolen definitivně pořadatelem poslanecké sněmovny

10, 6. XI. 1935; 6.

Stal se členem klubu posl. NJ.

158, 15. XII. 1938; 13.

Návrhy iniciativní:

na poskytnutí daňových úlev a mimořádné výpomoci v důsledku nepříznivých povětrnostních vlivů, které zavinily téměř zastavení provozu lázeňských restaurací, hotelů, zahradních a výletních restaurací, t. 513.

53, 16. VI. 1936; 4.

na poskytnutí pomoci obyvatelstvu v obcích, Pečičky, Pečice, Cetyně, Bohostice, Smolotely, okr. Příbram, postiženým dlouhotrvajícím suchem, t. 1042.

112, 29. X. 1937; 10.

na odstranění neoprávněného provozování živností, t. 1160.

124, 13. XII. 1937; 5.

na změnu zákonných ustanovení o zákazu výčepu, prodeje a podávání nápojů obsahujících alkohol v den před volbou a v den volby do Národního shromáždění, do obcí, do zemských a okresních zastupitelstev, t. 1337.

148, 10. V. 1933; 6.

Návrh pozměňovací:

k t. 357. 33, 19. III. 1936; 14.

Řeč v rozpravě:

o zákonu, kterým se zavádí průkaz způsobilosti pro živnost hostinskou a výčepnickou v zemích Slovenské a Podkarpatoruské (t. 809).

86, 11. III. 1937; 10.



ISP (příhlásit)