Josef Pospíšil

Narozen: v roce 1909

Seznam činností

Národní shromáždění republiky Československé

Záznam jmenného rejstříku

POSPÍŠIL Josef

KSČ

X. vol. kraj - Pardubice

Slib vykonal 1, 10. VI. 1948; 9.

Volba verifikována 21, 22. XII. 1948; 5.

Byl členem výb. hosp. plán., kontr. 2LP, úsp. kom. a zahr.

1. VIII. 1952 jmenován ministrem železnic.

66, 29. X. 1952; 13.

Zproštěn funkce ministra dne 14. IX. 1953.

77, 15. IX. 1953; 5.

Řeč v rozpravě:

o zákonu o krajském zřízení (t. 188).

20, 21. XII. 1948; 16.



ISP (příhlásit)