Václav Pokorný

Narozen: v roce 1906

Seznam činností

Národní shromáždění republiky Československé

Záznam jmenného rejstříku

POKORNÝ Václav

KSČ

VII. vol. kraj - Ústí n. Lab.

Slib vykonal 1, 10. VI. 1948; 9.

Volba verifikována 21, 22. XII. 1948; 5.

Byl členem výb. hosp., kontr. 2LP, kontr. 5LP, ověř. a soc. pol.

Jmenován ministrem paliv a energetiky 8. IX. 1951.

58, 31. X. 1951; 5.

Od 31. I. 1953 ministr paliv

71, 20. III. 1953; 4.

Zproštěn funkce ministra dne 14. IX. 1953.

77, 15. IX. 1953; 5.



ISP (příhlásit)