Tiskové zprávy

 

Předseda Sněmovny Jan Hamáček navštívil české vojáky na Sinaji

18. 11. 2016

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček po Izraeli navštívil i české vojáky, kteří slouží na egyptské Sinaji v misi MFO (Multinational Force and Observers).

Sněmovní delegace v čele s Janem Hamáčkem je v Izraeli

16. 11. 2016

Nadstandardní meziparlamentní vztahy, spolupráce ve zdravotnictví nebo v obraně, to byla hlavní témata jednání parlamentní delegace vedené Janem Hamáčkem v Izraeli.

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka k ocenění Jířího Bradyho

26. 10. 2016

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka k ocenění pana Jiřího Bradyho za celoživotní postoje:

Předsedové parlamentních komor zemí EU jednali v Bratislavě o budoucnosti evropské integrace

7. 10. 2016

V rámci slovenského předsednictví Evropské unie se konalo v Bratislavě neformální setkání předsedů parlamentů EU.

Ve Washingtonu a New Yorku si připomínali odkaz Václava Havla

28. 9. 2016

Václava Havla, který by se za pár dní dožil osmdesáti let, ve Spojených státech připomínala řada akcí. New York slavil dokonce Havel Happy Day. Dokazuje to, že na jméno bývalého českého prezidenta Američané nezapomněli. Českou delegaci vedl předseda Sněmovny Jan Hamáček.

Jan Hamáček navštívil kladrubský hřebčín, pardubickou nemocnici nebo letiště

19. 9. 2016

Pardubický kraj tentokrát navštívil v rámci svých pravidelných výjezdů po regionech České republiky předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

Šéfové parlamentů Rady Evropy: Situace v Evropě je vážná, musí se řešit

16. 9. 2016

Předsedové parlamentů Rady Evropy jednali ve Štrasburku o migraci a situaci v Evropě. Předsedové obou komor Parlamentu ČR i jejich kolegové ze zemí Visegradské skupiny znovu zopakovali, že pro tyto země není přijatelný systém povinných azylových kvót. 

Bulharský prezident se sešel se členy vedení Sněmovny

6. 9. 2016

Bulharský prezident Rosen Plevneliev se v průběhu své návštěvy České republiky sešel s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem, místopředsedkyní Jaroslavou Pokornou Jermanovou a místopředsedy PSP Petrem Gazdíkem a Vojtěchem Filipem.

Předseda Parlamentního shromáždění Rady Evropy jednal v Poslanecké sněmovně

31. 8. 2016

S předsedou Parlamentního shromáždění Rady Evropy Pedrem Agramuntem se dnes setkali předseda Sněmovny Jan Hamáček a vedoucí stálé delegace PSP ČR v PS RE Dana Váhalová.

Poslanci navštívili Paraguay, Uruguay a Argentinu

10. 8. 2016

Delegace zástupců Poslanecké sněmovny vedená jejím předsedou Janem  Hamáčkem ukončila oficiální pracovní cestu po zemích Latinské Ameriky -  navštívila Paraguay, Uruguay a Argentinu. Pro české firmy se zde rýsuje řada  zajímavých projektů, na nichž se mohou podílet.

Zástupci vedení Sněmovny se na Bruntálsku setkali se svými partnery z polského Sejmu

24. 6. 2016

Hlavním tématem společného zasedání vedení Poslanecké sněmovny a Sejmu Polské republiky byl Brexit a jeho možné dopady na situaci v Evropě. Nemluvilo se ale zdaleka jen o něm.

Předseda Sněmovny navštívil Pardubický kraj

8. 6. 2016

Diskuze se studenty a starosty, návštěva 43. výsadkového praporu v Chrudimi, nemocnice ve Svitavách nebo prohlídka firmy SVOS, která se zaměřuje na výrobu pancéřovaných a speciálních vozů, to byly hlavní body programu předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka v Pardubickém kraji.

Jan Hamáček v USA jednal s kongresmany i podnikateli

17. 5. 2016

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček vede misi, jejímž cílem je nejen posílit spolupráci mezi Kongresem USA a Poslaneckou sněmovnou, ale hlavně podpořit obchodní a výzkumnou spolupráci mezi firmami z obou zemí, zejména pak v oblasti IT. Mimo jiné se Jan Hamáček setkal i s úřadujícím předsedou Senátu USA Orrinem Hatchem.

Jan Hamáček společně s Výborem pro evropské záležitosti navštívil Gruzii

10. 5. 2016

Navýšení obchodní výměny nebo dohoda o bezvízové styku mezi Gruzií a Evropskou unii, to byla hlavní témata jednání poslanecké delegace v čele s předsedou PSP Janem Hamáčkem s gruzínskými partnery.

Vyhlášení soutěže Srdce s láskou darované ve Sněmovně

25. 4. 2016

V Poslanecké sněmovně dnes proběhlo vyhlášení soutěže Srdce s láskou darované, kterého se účastní dětské kolektivy. Hlavní ceny předal předseda PSP ČR Jan Hamáček.

Delegace Poslanecké sněmovny navštívila Malajsii a Kuvajt

7. 4. 2016

V rámci oficiální návštěvy Kuvajtu a Malajsie jednala delegace vedená předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Janem Hamáčkem s nejvyššími představiteli obou států.

Poslaneckou sněmovnu navštívil předseda Parlamentu Moldavska

30. 3. 2016

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se sešel se svým protějškem z Moldavska - s předsedou tamního Parlamentu Andrianem Candu.

Jan Hamáček se setkal s prezidentem Číny

29. 3. 2016

Delegace zástupců Poslanecké sněmovny vedená předsedou PSP Janem Hamáčkem se setkala s prezidentem ČLR Si Ťin-pchingem.

Delegace Poslanecké sněmovny byla s podnikateli ve Střední Asii

14. 3. 2016

Země Střední Asie nabízejí tuzemským firmám řadu možností uplatnění. Delegace Poslanecké sněmovny vedená předsedou PSP ČR Janem Hamáčkem navštívila v tomto týdnu Ázerbajdžán, Kyrgyzstán a Tukmenistán.

Předseda Sněmovny jednal s maršálkem polského Sejmu Markem Kuchcińskim

2. 3. 2016

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se setkal s delegací polského Sejmu vedenou maršálkem Markem Kuchcińskim. Šlo o první setkání šéfů dolních komor obou zemí od podzimních parlamentních voleb v Polsku.

Jan Hamáček se setkal s předsedou Spolkové rady SRN

24. 2. 2016

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček přijal předsedu Spolkové rady Spolkové republiky Německo Stanislava Tillicha.

Jan Hamáček se zúčastnil 4. parlamentních dní v Paříži, setkal se i s ředitelkou UNESCO

3. 2. 2016

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček vedl delegaci, která se zúčastnila 4. parlamentních dní OECD. V Paříži Jan Hamáček při té příležitosti jednal mimo jiné i s generálním tajemníkem OECD Angelem Gurríou, šéfem NS FR Claudem Bartolonem nebo s generální ředitelkou UNESCO Irinou Bokovovou.

Sněmovna hostila společné jednání vedení obou parlamentních komor

18. 1. 2016

Na tradičním novoročním setkání vedení Senátu a Poslanecké sněmovny byly hlavními tématy stykový zákon, e-Sbírka a spolupráce mezi oběma parlamentními komorami.

Jan Hamáček přijal ministra zahraničí Nizozemského království

15. 1. 2016

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se dnes setkal s ministrem zahraničních věcí Nizozemského království Bertem Koendersem.

Sněmovnu navštívila Federica Mogherini

11. 1. 2016

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček přijal vysokou představitelku Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředsedkyni Evropské komise Federicu Mogherini.

Jan Hamáček se setkal s bavorskou ministryní Beate Merk

7. 1. 2016

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se dnes setkal s ministryní pro evropské záležitosti Svobodného státu Bavorsko Beate Merk. Při jednání došlo na řadu témat od uprchlické krize až po studentské stáže.  
ISP (příhlásit), RSZ (přihlásit)