Tiskové zprávy

 

Jan Hamáček přijal delegaci z Buzuluku i válečné veterány

14. 9. 2017

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček přijal ve Sněmovně delegaci z ruského Buzuluku vedenou prvním zástupcem starosty města Michailem Vitaljevičem Bogatyrevem. Delegaci doprovázeli veteráni druhé světové války a jejich potomci.

Jan Hamáček přijal předsedu vlády Jordánského království

22. 8. 2017

Jordánského předsedu vlády Hani Fawzi Al-Mulkiho, který je v současné době na návštěvě České republiky, přijal předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

Účastníci letošní deaflympiády se setkali s Janem Hamáčkem

10. 8. 2017

Dvě zlaté, dvě bronzové medaile a jeden rekord přivezla česká výprava sportovců z nedávné 23.Olympiády neslyšících, která se konala v tureckém Samsunu. Další medaili, tentokrát pamětní, předal úspěšným reprezentantům předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

Jan Hamáček na summitu Iniciativy tří moří, kterého se zúčastnil i prezident USA D. Trump

6. 7. 2017

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček zastupoval Českou republiku na summitu Iniciativy tří moří, který se koná ve Varšavě za účasti prezidenta USA Donalda Trumpa.

Poslanci připomněli hrdinství československých legionářů v ukrajinském Zborově

2. 7. 2017

Delegace poslanců v čele s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem se zúčastnila řady akcí, které přímo v dějišti bitvy u Zborova připomínaly hrdinství legionářů. Sto let staré události měly zásadní význam pro vznik Československa.

Stážisté se rozloučili se Sněmovnou

21. 6. 2017

Téměř třicítka stážistů, kteří v minulých měsících působili u poslankyň a poslanců, dnes obdržela z rukou předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka osvědčení o absolvování stáže.

Poslanecká sněmovna si připomněla hrdiny ze Zborova

7. 6. 2017

Poslanci dnes ráno přijali usnesení odkazující na význam bitvy u Zborova pro naši státnost. Předkladatelem byl předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

Zástupci Sněmovny se setkali s delegací z vietnamského Národního shromáždění

12. 4. 2017

Poslanci v čele s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem se setkali se svými protějšky z vietnamského Národního shromáždění.

Předsedové parlamentních komor ze zemí EU se sešli v Římě

18. 3. 2017

Před šedesáti lety byly podepsané Římské dohody, které předurčily další fungování Evropské unie. Při příležitosti tohoto výročí se v Římě sešli předsedové parlamentních komor členských států EU. Českou republiku zastupovali předsedové PS a Senátu - Jan Hamáček a Milan Štěch

Předsedové parlamentních komor ze zemí V4 se setkali ve Varšavě

9. 3. 2017

Další z pravidelných jednání předsedů parlamentů zemí Visegrádské skupiny se uskutečnilo 6. a 7. března ve Varšavě. Českou republiku zastupovali předsedové obou komor Jan Hamáček a Milan Štěch.

Poslanci společně s podnikateli otevřeli dveře do zemí Střední Asie

7. 2. 2017

Po Kazachstánu zamířila mise poslanců a podnikatelů do Uzbekistánu a Tádžikistánu. Výsledkem jsou otevřené dveře pro konkrétní obchodní spolupráci.

Jan Hamáček na Mělnicku: návštěva firem, setkání se studenty, uctění Jana Palacha i dar útulku

16. 1. 2017

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček navštívil na Mělnicku tři firmy, besedoval na školách, ve Všetatech uctil památku Jana Palacha a na závěr přijel do útulku, aby mu předal dar.

Studenti, kteří uspěli v mezinárodních soutěžích, se setkali s Janem Hamáčkem

4. 1. 2017

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se setkal se studenty, kteří Českou republiku v loňském roce zastupovali v prestižních vědeckých mezinárodních soutěžích.
ISP (příhlásit), RSZ (přihlásit)