Karol Bacílek

Narozen: v roce 1896
Zemřel: v roce 1974

Seznam činností

Národní shromáždění republiky Československé

Záznam jmenného rejstříku

BACÍLEK Karol

KSS

XXIII. vol. kraj - Nitra

Slib vykonal 1, 10. VI. 1948; 5.

Volba verifikována 21, 22. XII. 1948; 5.

Byl členem výb. im. a zeměd.

Zvolen členem předsednictva Národního shromáždění.

1, 10. VI. 1948; 17.

34, 14 VII. 1949; 41.

48, 13. VII. 1950; 28.

57, 12. VII. 1951; 129.

Jmenován ministrem státní kontroly 8. IX. 1951.

58, 31. X. 1951; 5.

Zproštěn funkce ministra státní kontroly 23. I. 1952 a téhož dne jmenován ministrem národní bezpečnosti.

62, 24. III. 1952; 3.

Jmenován náměstkem předsedy vlády 31. I. 1953.

71, 20. III. 1953; 3.

Zproštěn funkce náměstka předsedy vlády a ministra národní bezpečnosti dnem 14. IX. 1953.

77, 15. IX. 1953; 5.

Řeč v rozpravě:

o zákonu o Ústřední radě družstev (t. 83).

11, 21. VII. 1948; 27.

o zákonu o organisaci státních lesů a statků (t. 191).

21, 22. XII. 1948; 41.

o státním rozpočtu pro rok 1949 (t. 207), část hospodářská.

23, 1. II. 1949; 58.



ISP (příhlásit)