PhDr. Milan Hodža

Narozen: v roce 1878
Zemřel: v roce 1944

Seznam činností

Národní shromáždění republiky Československé

Záznam jmenného rejstříku

HODŽA Milan, Dr.

XXI. voleb. kraj

REP, mk

Slib vykonal 1, 18. VI. 1935; 6.

Volba verifikována 8, 5. XI. 1935; 8.

Jmenován ministrem zemědělství 4. VI. 1935.

1, 18. VI. 1935; 18.

Zproštěn úřadu ministra zemědělství 9. XI. 1935.

13, 14. XI. 1935; 3.

Jmenován předsedou vlády 5. XI. 1935.

10, 6. XI. 1935; 3.

Jmenován opětně předsedou vlády 18. XII. 1935.

23, 19. XII. 1935; 4.

Pověřen správou ministerstva zahraničních věcí 18. XII. 1935.

23, 19. XII. 1935; 4.

Zproštěn řízení ministerstva zahr. věcí 29. II. 1936.

31, 5. III. 1936; 4.

Jmenován opětně předsedou vlády 21. VII. 1937.

112, 29. X. 1937; 4.

Zproštěn úřadu předsedy vlády 22. IX. 1938.

151, 17. XI. 1938; 5.



ISP (příhlásit)