O bezpečnostních tématech s izraelskými poslanci

16. 3. 2017

S poslanci izraelského Knessetu vedenými Alizou Lavie, předsedkyní Parlamentní skupiny přátel Izrael – Česká republika se setkal nejprve předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Poslanci ústavně právního výboru a výboru pro bezpečnost pak s izraelskou delegací diskutovali o bezpečnostní problematice. Aliza Lavie vyzdvihla přednosti meziparlamentní spolupráce v otázkách bezpečnosti a předcházení terorismu. Poslanci Knessetu seznámili své české kolegy s izraelským zákonem proti terorismu a debatovali s nimi o současné taktice teroristů a jejich schopnostech získávat i nezletilé osoby pro spolupráci na teroristických zločinech. V rámci této části diskuse izraelští hosté přehráli krátký film o skutečném odzbrojování mladistvého teroristy opásaného výbušninou. Základní premisou v tomto protiteroristickém boji zůstává chránit obyvatele a současně se snažit, aby nebyly dotčeny svobody a práva občanů. Izraelská strana sdělila své zkušenosti z oblasti akademického výzkumu dané problematiky i praktického potírání zločinnosti. Izraelští poslanci zdůraznili nutnost prevence a jednotného mezinárodního postupu proti terorismu. Na setkání zazněly i osobní zkušenosti některých izraelských poslanců s terorismem. Vedle srovnávání fyzických bezpečnostních rizik se obě strany vyslovily také k hrozbám kybernetické bezpečnosti, které v Izraeli vyhodnocuje speciální národní úřad. 

Za českou stranu se s předsedkyní Parlamentní skupiny přátel Izrael – Česká republika Alizou Lavie a členy Knessetu setkali předseda ústavně právního výboru PSP ČR Jeroným Tejc, členové ústavně právního výboru PSP ČR Markéta Wernerová a Marek Benda, předseda výboru pro bezpečnost PSP ČR Roman Váňa, místopředseda výboru pro bezpečnost PSP ČR Zdeněk Bezecný a člen výboru pro bezpečnost PSP ČR Daniel Korte.

 O bezpečnostních tématech s izraelskými poslanci (16.03.2017) O bezpečnostních tématech s izraelskými poslanci (16.03.2017) O bezpečnostních tématech s izraelskými poslanci (16.03.2017) O bezpečnostních tématech s izraelskými poslanci (16.03.2017) O bezpečnostních tématech s izraelskými poslanci (16.03.2017) O bezpečnostních tématech s izraelskými poslanci (16.03.2017) O bezpečnostních tématech s izraelskými poslanci (16.03.2017) O bezpečnostních tématech s izraelskými poslanci (16.03.2017) O bezpečnostních tématech s izraelskými poslanci (16.03.2017)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)