Skončila 54. schůze Poslanecké sněmovny

7. 2. 2017

V týdnu od 6. února zasedají jednotlivé sněmovní výbory. Program jejich jednání najdete zde

Třetí týden 54. schůze zahájilo v úterý opakované projednávání návrhů zákonů o změnách ve vzdělávání lékařů a o omezení zpětného vývozu léků, které Sněmovně vrátil Senát. Sněmovna rovněž zahájila debatu o zřízení komise, která by se měla zabývat případnými změnami Ústavy. Ve středu 1. února se poslankyně a poslanci věnovali především projednávání zákonů v 1. čtení a ve čtvrtek závěrečné zprávě vyšetřovací komise zřízené kvůli reorganizaci Policie ČR. 

V pátek 3. února Sněmovna schválila zavedení pravidel pro informační systémy ve veřejné správě, která mají zefektivnit vytváření a užívání těchto systémů. Rovněž se zřejmě zvýší státní příspěvky zaměstnavatelům na plat lidí se zdravotním postižením. Sněmovna to na návrh sociálního výboru schválila v rámci vládní novely o zaměstnanosti, která míří hlavně na zneužívání dočasného vysílání pracovníků do ciziny. Vládní norma přejímá evropskou směrnici a má omezit snahy firem snižovat si náklady zneužíváním institutu dočasného vysílání pracovníků za hranice. Týká se i nároku zaměstnance na minimální mzdu platnou v zemi, kde plní pracovní úkoly. Vládní předlohu o plošném zavedení občanských průkazů s elektronickým kontaktním čipem Sněmovna vrátila do druhého čtení.

Přehled o celém průběhu 54. schůze Poslanecké sněmovny získáte v přepisech stenozáznamů zdeSkončila 54. schůze Poslanecké sněmovny (7.02.2017)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)