Stálá delegace Parlamentu ČR se zúčastnila lednového Parlamentního shromáždění Rady Evropy

31. 1. 2017

Ve Štrasburku proběhlo pravidelné zimní zasedání  Parlamentního  shromáždění Rady Evropy (PS RE), kterého se zúčastnila i česká parlamentní delegace.

Během Parlamentního  shromáždění  Rady Evropy oslovil přítomné poslance  Ioannis Kasoulides, kyperský ministr zahraničí a stávající předseda Výboru ministrů rady Evropy.

Hlavním tématem jeho vystoupení bylo seznámit přítomné poslance s cíli kyperského předsednictví.,, Rozhodli jsme, že pro naše předsednictví je velmi důležitým tématem - posílení demokratické bezpečnosti v Evropě ". Ve svém projevu připomněl fakt, že  teroristické skupiny   útočí také  na kulturu a historii lidstva když  ničí kulturní dědictví v Iráku, Sýrii, v Afghánistánu, Mali a Libyi. 

Poslanci  měli také možnost vyshlechnout si projevy  kyperského prezidenta Nicose Anastasiadese, který se ve svém projevu zaměřil na mírový proces sjednocení Kypru, nebo  Klause Iohannise  prezidenta  Rumunska, který upozornil na   vzestup populismu, radikalismu, xenofobie a europhobie.

V roce  2017 si Rada Evropy připomene 10. výročí posílené spolupráce mezi Radou Evropy a Evropskou unií na základě Memoranda o porozumění podepsané v roce 2007, symbolické bylo tedy vystoupení  Johannese Hahna, evropského   komisaře pro politiku sousedství a jednání o rozšíření.

Dana Váhalová, vedoucí Stálé delegace Parlamentu do Parlamentního shromáždění Rady EvropyStálá delegace Parlamentu ČR se zúčastnila lednového Parlamentního shromáždění Rady Evropy (31.01.2017) Stálá delegace Parlamentu ČR se zúčastnila lednového Parlamentního shromáždění Rady Evropy (31.01.2017)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)