Jan Hamáček na Mělnicku: návštěva firem, setkání se studenty, uctění Jana Palacha i dar útulku

16. 1. 2017

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček navštívil na Mělnicku tři firmy, besedoval na školách, ve Všetatech uctil památku Jana Palacha a na závěr přijel do útulku, aby mu předal dar.

Mezi firmami, které předseda Sněmovny navštívil, je výrobce kočárků Petron Bohemia, producent krmiva pro zvířata Mira Mar a výrobce obalů THIMM Packaging. Ve všech firmách se setkal se zaměstnanci a s managmentem. Stejně tak na Integrované střední škole technické a na Gymnáziu Jana Palacha uspořádal v rámci cesty debaty se studenty. „Zajímali se hlavně o současnou situaci v Evropě, o dopad střídání amerických prezidentů i o migraci, ale i o práci politiků,“ řekl Jan Hamáček. „Ve firmách jsme mluvili o EET, o zaměstnanosti i o tom, jak přilákat mladé do technických oborů. Důležité je propojit školy s jejich možnými budoucími zaměstnavateli,“ doplnil. Kromě návštěvy škol a firem uctil Jan Hamáček i památku Jana Palacha v jeho rodných Všetatech. Na závěr cesty navštívil mělnický útulek pro zvířata v nouzi, kde předal dar v podobě krmiva.

„Měl jsem příležitost se setkat se zaměstnanci i se studenty a probrat s nimi problémy, které je trápí, a to v regionu, který je mi velmi blízký, protože pocházím z nedaleké Mladé Boleslavi,“ uvedl předseda Sněmovny. „Tématem byly pochopitelně i platy zaměstnanců. Je naprosto zásadní, aby lidé pociťovali hospodářský růst i na své životní úrovni a ve svých peněženkách,“ doplnil.

Předseda Poslanecké sněmovny postupně navštěvuje všechny regiony České republiky. „Je to jedinečná možnost, jak získat zpětnou vazbu na práci Sněmovny a témata, která můžeme prosazovat,“ připomíná.Jan Hamáček na Mělnicku: návštěva firem, setkání se studenty, uctění Jana Palacha i dar útulku (16.01.2017) Jan Hamáček na Mělnicku: návštěva firem, setkání se studenty, uctění Jana Palacha i dar útulku (16.01.2017) Jan Hamáček na Mělnicku: návštěva firem, setkání se studenty, uctění Jana Palacha i dar útulku (16.01.2017) Jan Hamáček na Mělnicku: návštěva firem, setkání se studenty, uctění Jana Palacha i dar útulku (16.01.2017) Jan Hamáček na Mělnicku: návštěva firem, setkání se studenty, uctění Jana Palacha i dar útulku (16.01.2017) Jan Hamáček na Mělnicku: návštěva firem, setkání se studenty, uctění Jana Palacha i dar útulku (16.01.2017) Jan Hamáček na Mělnicku: návštěva firem, setkání se studenty, uctění Jana Palacha i dar útulku (16.01.2017) Jan Hamáček na Mělnicku: návštěva firem, setkání se studenty, uctění Jana Palacha i dar útulku (16.01.2017)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)