Předseda PS Radek Vondráček navštívil Evropskou komisi

31. 1. 2018

Trvající proevropské směřování České republiky zdůraznil v úterý při svých bruselských jednáních předseda PS Radek Vondráček. Jeho návštěva v EK vyvrcholila schůzkou s jejím předsedou Jeanem-Claudem Junckerem.

S panem Junckerem jsme si vysvětlili, že stojíme na proevropské pozici, je to pro Česko úplně základní věc. Chápu, že jsou u nás subjekty, které volají po referendu a tak dále. Ujistili jsme ho ale, že ten hlavní proud je jiný," přiblížil Vondráček svou schůzku s předsedou komise Junckerem.

R. Vondráček dále uvedl, že podle jeho názoru mají Evropská komise a ČR společný zájem najít řešení konfliktu okolo migračních kvót. S prvním místopředsedou komise Fransem Timmermansem se Vondráček kromě migračních témat bavil také o postupu komise vůči Polsku. O migrační problematice předseda PS už odpoledne hovořil také s místopředsedkyní Evropského parlamentu Mairead McGuinnessovou. "Seznámil jsem jí s usnesením Sněmovny, které se nějakým způsobem vymezuje vůči kvótám. Ona mi řekla svou představu o solidaritě, a že bychom se měli podílet," řekl Vondráček s tím, že podle Prahy by mělo být řešení společné. "Na obou stranách je ochota vést dialog," dodal.

Předseda české Sněmovny se v úterý setkal též s Guyem Verhofstadtem, šéfem liberální frakce ALDE v Evropském parlamentu. Do ní v evropské politice patří také vládní Hnutí ANO. Verhofstadt se podle R. Vondráčka zajímal o českou politiku, není vyloučena jeho další návštěva v Česku.

S českou komisařkou pro spravedlnost Věrou Jourovou se předseda Sněmovny R. Vondráček kromě jiného domlouval, kdy přijede do českého parlamentu přiblížit představu Evropské komise o budoucím víceletém finančním rámci po roce 2020.

Třídenní pobyt předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka v Bruselu pokračoval ve středu setkáním se zástupci Evropského parlamentuPředseda PS Radek Vondráček navštívil Evropskou komisi (31.01.2018) Předseda PS Radek Vondráček navštívil Evropskou komisi (31.01.2018) Předseda PS Radek Vondráček navštívil Evropskou komisi (31.01.2018) Předseda PS Radek Vondráček navštívil Evropskou komisi (31.01.2018) Předseda PS Radek Vondráček navštívil Evropskou komisi (31.01.2018) Předseda PS Radek Vondráček navštívil Evropskou komisi (31.01.2018) Předseda PS Radek Vondráček navštívil Evropskou komisi (31.01.2018)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)