Předseda Sněmovny Radek Vondráček na jednání V4 v Budapešti

1. 12. 2017

První zahraniční cesta předsedy PS Radka Vondráčka vedla do Maďarska, kde se ve dnech 30. listopadu a 1. prosince uskutečnilo neformální setkání předsedů parlamentů V4.

První zahraniční cesta předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka vedla do Maďarska, které je v současné době předsedající zemí Visegradské skupiny, a kde se ve dnech 30. listopadu a 1. prosince uskutečnilo neformální setkání předsedů parlamentů V4. Jednalo se především o posílení zastoupení národních parlamentů v rámci unijní struktury a o možnostech rozšíření Evropské unie.

Radek Vondráček zdůraznil ve svém vystoupení symboliku skutečnosti, že své zahraniční působení ve funkci předsedy Poslanecké sněmovny začíná na schůzce Visegradské skupiny, a ocenil význam členství České republiky ve V4 jako osvědčeného instrumentu zvýrazňování společných pohledů těchto čtyř středoevropských zemí na některé unijní otázky v Bruselu. Informoval předsedy Parlamentů Polska, Maďarska a Slovenska o průběhu ustavování nové české Sněmovny po volbách a zmínil i některé očekávané zahraničně politické priority vytvářející se nové vlády.Předseda Sněmovny Radek Vondráček na jednání V4 v Budapešti (1.12.2017) Předseda Sněmovny Radek Vondráček na jednání V4 v Budapešti (1.12.2017) Předseda Sněmovny Radek Vondráček na jednání V4 v Budapešti (1.12.2017) Předseda Sněmovny Radek Vondráček na jednání V4 v Budapešti (1.12.2017) Předseda Sněmovny Radek Vondráček na jednání V4 v Budapešti (1.12.2017)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)