Poslanci se setkali na Slovensku s prezidentem, premiérem i předsedou Národní rady

5. 10. 2017

Delegace poslanců v čele s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem se v průběhu prvního dne návštěvy Slovenska setkala s prezidentem Andrejem Kiskou, předsedou Národní rady SR Andrejem Dankem a premiérem Robertem Ficem.

„Se Slovenskem máme nadstandardní vztahy, spolupracujeme velmi intenzivně, proto je přirozené, že poslední zahraniční cesta směřovala sem,“ uvedl Jan Hamáček, se kterým jsou na Slovensku zástupci všech poslaneckých klubů zastoupených ve Sněmovně. „S panem prezidentem Andrejem Kiskou jsme mluvili o skvělých vztazích mezi našimi zeměmi. Došlo i na extremismus. Pana prezidenta jsem ujistil, že jsem přesvědčen, že dobrá spolupráce se Slovenskem bude pokračovat i po volbách,“ řekl předseda PSP ČR. Vztahy v rámci Visegrádské skupiny, legislativní procesy v jednotlivých zemích, ale i například rostoucí role internetu a sociálních sítích byly předmětem debaty s předsedou Národní rady Andrejem Dankem. Oba předsedové komor se shodli na tom, že věří v intenzivní meziparlamentní spolupráci i po volbách.

„S premiérem Robertem Ficem jsme se věnovali mimořádně důležitému tématu kvality potravin. Slováci se v této záležitosti podobně jako my hodně angažují a patří jim za to velký dík. Příští týden bude na toto téma v Bratislavě spotřebitelský summit, jehož iniciátorem je spolu se slovenským premiérem i český předseda vlády Bohuslav Sobotka,“ doplnil Jan Hamáček.

Delegace poslanců se v pátek zúčastní připomínky bojů na Dukle, na něž dorazili spolu s poslanci z České republiky i váleční veteráni pamatující tehdejší události.Poslanci se setkali na Slovensku s prezidentem, premiérem i předsedou Národní rady (5.10.2017) Poslanci se setkali na Slovensku s prezidentem, premiérem i předsedou Národní rady (5.10.2017) Poslanci se setkali na Slovensku s prezidentem, premiérem i předsedou Národní rady (5.10.2017) Poslanci se setkali na Slovensku s prezidentem, premiérem i předsedou Národní rady (5.10.2017) Poslanci se setkali na Slovensku s prezidentem, premiérem i předsedou Národní rady (5.10.2017) Poslanci se setkali na Slovensku s prezidentem, premiérem i předsedou Národní rady (5.10.2017) Poslanci se setkali na Slovensku s prezidentem, premiérem i předsedou Národní rady (5.10.2017) Poslanci se setkali na Slovensku s prezidentem, premiérem i předsedou Národní rady (5.10.2017) Poslanci se setkali na Slovensku s prezidentem, premiérem i předsedou Národní rady (5.10.2017)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)