Předseda Poslanecké sněmovny J.Hamáček se setkal s předsedou Národní rady SR A. Dankem

26. 9. 2017

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a předseda Národní rady SR Andrej Danko označili vzájemné vztahy obou zemí za nejlepší v historii.

Kvalita potravin, ochrana vzdušného prostoru nebo blízký názor na řešení migrační krize, to jsou jen některá z témat, na kterých se Česká republika a Slovensko shodnou, společně je obhajují nebo na nich přímo spolupracují.

Andrej Danko je nyní na návštěvě České republiky, během níž v pondělí spolu s Janem Hamáčkem odhalili v Mladé Boleslavi Lavičku Václava Havla. Se svým českým protějškem si společně prohlédli Muzeum Škoda nebo si zahráli fotbal. Předseda Sněmovny Jan Hamáček také v pondělí za přítomnosti Andreje Danka ocenil pamětní medailí duchovního otce Škody Favorit Petra Hrdličku. „Václav Havel byl poslední federální prezident a Škoda Favorit byla posledním autem vzniklým v době společného státu. Byla v tom tedy silná symbolika,“ uvedl Jan Hamáček.

Oba předsedové věří, že po českých sněmovních volbách Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky i Národní rada Slovenské republiky úspěšně naváží na nynější velmi těsnou spolupráci.

Na oslavách 100. výročí vzniku Československa se příští rok budou podle J. Hamáčka a A. Danka podílet parlamenty obou zemí.Předseda Poslanecké sněmovny J.Hamáček se setkal s předsedou Národní rady SR A. Dankem (26.09.2017) Předseda Poslanecké sněmovny J.Hamáček se setkal s předsedou Národní rady SR A. Dankem (26.09.2017) Předseda Poslanecké sněmovny J.Hamáček se setkal s předsedou Národní rady SR A. Dankem (26.09.2017) Předseda Poslanecké sněmovny J.Hamáček se setkal s předsedou Národní rady SR A. Dankem (26.09.2017)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)