V Tatrách se sešli zástupci vedení Sněmovny a slovenské Národní rady

2. 6. 2017

O bezpečnosti, o zkušenostech s Eurem nebo se zvyšováním minimální mzdy, o možnostech sbližování daňových i sociálních systémů v rámci EU, o tom, jak se v jednotlivých komorách osvědčily různé změny v jednacích řádech, to jsou jen některá témata, o nichž se bavili zástupci vedení Sněmovny a Národní Rady Slovenské republiky. Setkání se uskutečnilo ve Vysokých Tatrách, z části dokonce přímo na Lomnickém štítě. „Jsem rád, že se nám daří se se slovenskými kolegy pravidelně setkávat. Je to příležitost si vyměnit cenné zkušenosti, kterými jedna nebo druhá země prošla. Se Slováky k sobě máme velmi blízko, a to nejen geograficky a historicky,“ uvedl předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

„Podobná výměna informací a zkušeností je velmi prospěšná pro obě země,“ potvrdil i Andrej Danko, předseda Národní rady SR. Jan Hamáček připomněl, že se svým slovenským protějškem mají velmi dobré osobní vztahy. „Rychlá a otevřená komunikace je prospěšná například pokud jde o jednání na půdě Evropské unie. Můžu říci, že se Slovenskem jsme připraveni se navzájem v řadě věcí podpořit,“ podotkl Jan Hamáček.

Předseda NR SR Andrej Danko i šéf Sněmovny Jan Hamáček mluvili také o tom, jak v příštím roce připomenout 100. výročí od vzniku Československa.

 V Tatrách se sešli zástupci vedení Sněmovny a slovenské Národní rady (2.06.2017) V Tatrách se sešli zástupci vedení Sněmovny a slovenské Národní rady (2.06.2017) V Tatrách se sešli zástupci vedení Sněmovny a slovenské Národní rady (2.06.2017) V Tatrách se sešli zástupci vedení Sněmovny a slovenské Národní rady (2.06.2017) V Tatrách se sešli zástupci vedení Sněmovny a slovenské Národní rady (2.06.2017)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)