Srdce s láskou darované dnes zaplavilo Sněmovnu

22. 5. 2017

V jednacím sále Poslanecké sněmovny dnes poslance vystřídaly děti, které uspěly v soutěži Srdce s láskou darované. Jde o ocenění vítězů již třetího ročníku celorepublikové akce pro dětské týmy. Doposud se jí zúčastnilo zhruba 18 tisíc dětí s 880 pracemi. Na letošní vyhlášení přijelo do Sněmovny přibližně dvě stě z nich.

Některé z cen předal předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, který zároveň poskytl celé soutěži záštitu. „Z toho, že se Srdce s láskou darované vrátilo po roce zase do Poslanecké sněmovny, mám upřímnou radost. Sál, kde běžně probíhají napjaté debaty, naplňuje dnes upřímná dětská radost a láska. Organizátorům soutěže patří obrovský dík,“ uvedl Jan Hamáček.

Slavnostní setkání moderovali Martin Dejdar a Petr Vacek ze Studia Ypsilon, které je partnerem soutěže.

V kategorii základních škol (3. až 9. Ročník) zvítězila práce Cesta světem nevidomých od dětí ze ZŠ Jižní (Praha 4), v kategorii mateřských škol a prvních dvou ročníků základních škol porotu zaujaly nejvíce děti ze ZŠ Porubská (Ostrava-Poruba) s prací Srdce pro Fandu a Štěpánka. Zvláštní cenu mírového běhu získali žáci ZŠ Vrdy s prací Srdce přátelství. Cenu za Originální design - světlo na cestu obdržely děti ze ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou a čestné uznání za práci Srdce pro otce Michala získaly děti ze ZŠ Porubská.Srdce s láskou darované dnes zaplavilo Sněmovnu (22.05.2017) Srdce s láskou darované dnes zaplavilo Sněmovnu (22.05.2017) Srdce s láskou darované dnes zaplavilo Sněmovnu (22.05.2017) Srdce s láskou darované dnes zaplavilo Sněmovnu (22.05.2017)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)