Dana Váhalová přijala moldavskou parlamentní delegaci

13. 4. 2017

Vedoucí Stálé delegace Parlamentu do Parlamentního shromáždění Rady Evropy, Dana Váhalová přijala 11. dubna 2017 delegaci Výboru pro zahraniční politiku a evropskou integraci Parlamentu Moldavské republiky, vedenou jeho předsedkyní Valentinou Buligou.

Delegace navštívila Prahu na pozvání partnerského výboru Senátu Parlamentu ČR. Během jednání týkajících se meziparlamentní spolupráce mezi poslanci České republiky a Moldavska, paní Valentina Buligová informovala také o vnitropolitickém vývoji v Moldavské republice. Zdůraznila, že Moldavsko je parlamentní republikou a jejím cílem je  další  sbližování s Evropskou unií.

Moldavská republika, jako evropský stát, má před sebou cíl stát se členským státem Evropské unie a považuje naplňování Dohody o přidružení k  EU jako důležitý předstupeň.  D. Váhalová ujistila v této souvislosti moldavskou stranu o české podpoře. Dana Váhalová přijala moldavskou parlamentní delegaci (13.04.2017) Dana Váhalová přijala moldavskou parlamentní delegaci (13.04.2017)

Navigace sekce Poslanecká sněmovnaISP (příhlásit)