KSČM was established in the 8th election term on October 24, 2017.

Currently it has 15 members, out of it 3 women.
Chairman of the political group is Pavel Kováčik.

 

Historie poslaneckého klubu KSČM začíná v roce 1994, kdy vzniká iniciativou skupiny poslanců která se vyčlenila z původního klubu Levý blok, pojmenovaného po koalici Levý blok, v níž společně KSČM a Demokratická levice v parlamentních volbách 1992 získaly 35 poslaneckých křesel.
Ve volbách v roce 1996 už KSČM kandiduje samostatně, obsazuje 22 poslaneckých míst a stává se třetí nejsilnější parlamentní frakcí. Tou je opakovaně i po dalších volbách v letech 1998, 2002 i 2006.

Předsedy poslaneckého klubu KSČM byli:
Václav Exner (od 19. 1. 1994 do 4. 6. 1996)
Vojtěch Filip (od 4. 6. 1996 do 12. 9. 2002)
Pavel Kováčik (od 13. 9. 2002)

Sídlem Poslaneckého klubu jsou prostory v 1. patře Šternberského paláce, který patří do komplexu budov Poslanecké sněmovny na Malostranském náměstí.

Zasedací místnost KSČM

Sitting order

Sitting order


ISP (login), RSZ (login)