ODSPolitical group Civic Democratic Party was established in the 8th election term on October 24, 2017.

Currently it has 25 members, out of it 5 women.
Chairman of the political group is Zbyněk Stanjura.

 

Historie poslaneckého klubu ODS je úzce spjata s dějinami Občanské demokratické strany jako takové. Ve dnech 20. - 21. dubna 1991 proběhl v Olomouci ustavující kongres ODS, na němž byla tato strana definována jako demokratická pravicová strana s konzervativním programem. Jejím předsedou byl zvolen Václav Klaus. K ODS se tehdy přihlásilo 39 poslanců ve Federálním shromáždění a 33 poslanců v České národní radě. V parlamentních volbách 5. - 6. června 1992 za ODS bylo do Federálního shromáždění zvoleno celkem 76 poslanců a do České národní rady 66 poslanců. Po rozdělení ČSFR a současně se vznikem samostatné České republiky a Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR byl poslanecký klub ODS (v jehož čele stál Jiří Honajzer) suverénně nejsilnější parlamentní frakcí.

Ve funkci předsedy poslaneckého klubu ODS postupně byli:
Jiří Honajzer (od 6. 6. 1992 do 15. 7. 1996 a od 10. 6. 1997 do 2. 12. 1997)
Milan Uhde (od 16. 7. 1996 do 9. 6. 1997)
Jan Černý (od 16. 12. 1997 do 19. 1. 1998)
Vlastimil Tlustý (1998 - 2006)
Petr Tluchoř ( 2006 - 2011)
Zbyněk Stanjura (2011 - 2012)
Marek Benda (od 18. 12. 2012)


Sídlem klubu jsou prostory v paláci Smiřických, který patří do komplexu budov Poslanecké sněmovny na Malostranském náměstí.

Zasedací místnost ODS

Sitting order

Sitting order


ISP (login)