Ing. Bronislav Schwarz

Ing. Bronislav Schwarz

Date of birth: in year 1966

Constituency: Usti nad Labem
Elected on the slate of: ANO2011

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 26. 10. 2013 till 26.10.2017
  • Political group ANO 2011. Member from 30. 10. 2013 till 26.10.2017
  • Committee on Constitutional and Legal Affairs. Member from 4. 12. 2013 till 26.10.2017
  • Committee on Security. Member from 4. 12. 2013 till 26.10.2017
  • Committee on Security. Vice-chairman from 5. 12. 2013 till 26.10.2017
  • Permanent Commission on Oversight over the work of the Security Information Service. Member from 12. 12. 2013 till 26.10.2017
  • Subcommittee on Judiciary and Judicial Selfgovernment. Member from 18. 3. 2014 till 10.03.2015
  • Commission of Enquiry on OpenCard Investigations. Member from 25. 3. 2014 till 23.01.2015
  • Subcommittee on Police of the Czech Republic, Communal Police and Private Security Services. Member from 26. 3. 2014 till 26.10.2017
  • Commission of Enquiry on OpenCard Investigations. Chairman from 26. 3. 2014 till 23.01.2015
  • Subcommittee on Privacy Protection. Member from 27. 5. 2014 till 26.10.2017
  • Czech republic - Middle East States (State of Kuwait, Kingdom of Saudi Arabia, United Arab Emirates, Hashemite Kingdom of Jordan, Syrian Arab Republic, Republic of Yemen, Republic of Lebanon, Republic of Iraq, State of Palestine). Member from 23. 9. 2014 till 26.10.2017
  • Political group ANO 2011. Vice-chairman from 1. 10. 2014 till 26.10.2017
  • Commission of Enquiry on Potential Misconduct in Relation to D47 Highway Construction. Member from 31. 10. 2014 till 19.10.2016
  • Activities



    ISP (příhlásit)