(18.40 hodin)
(pokračuje Kupka)

A tady máme tedy podpořit nástroj, který vykazuje tyto vážné problémy, má mířit na to, aby se v České republice nepodvádělo, aby všechno bylo transparentní, a sám je zatížen těmito závažnými chybami podle konstatování Nejvyššího kontrolního úřadu. Podle mě by i tohle stačilo na to, aby takový zákon nikdy přijat nebyl a aby se takový informační systém zrušil, protože se zpronevěřuje základní intenci, základnímu smyslu dobré digitalizace, totiž že lidem prospívá, usnadňuje jim život a přispívá k transparentnosti místo toho, aby jim život komplikovala, tak jak to dělá EET.

Tak prosím zkuste i tato fakta zvážit, až budete zanedlouho o dalším rozšíření EET uvažovat a hlasovat. (Potlesk z pravé části sálu.)

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Nyní se tedy rozhlédnu po sále, zdali je ještě nějaká další přihláška do obecné rozpravy. Žádnou nevidím, takže pokud se nikdo nehlásí, rozpravu končím. Táži se na závěrečná slova. Pan senátor? Paní ministryně? Nemáte zájem.

A nyní tady máme před hlasováním žádost poslaneckého klubu hnutí ANO, pan předseda Faltýnek - pět minut pauza na poradu poslaneckého klubu. Vyhlašuji pauzu pět minut na poradu poslaneckého klubu. Sejdeme se v 18.45 hodin.

 

(Jednání přerušeno od 18.40 do 18.45 hodin.)

 

Pauza tedy skončila. Budeme pokračovat. Předseda poslaneckého klubu ČSSD pan poslanec Chvojka a předseda klubu poslaneckého klubu TOP 09 poslanec Kalousek. Prosím.

 

Poslanec Jan Chvojka: Děkuji za slovo. Hezký podvečer, kolegyně, kolegové. Já bych si jménem poslaneckého klubu České strany sociálně demokratické chtěl vzít pauzu na jednání klubu do 19 hodin. Děkuji. (Obrovský smích a potlesk z pravé části sálu, výkřiky od poslanců Pirátů.)

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Přerušuji do 19 hodin, nicméně dáme prostor ještě panu poslanci Kalouskovi.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Děkuji za slovo. (V sále je obrovský hluk a velmi špatná slyšitelnost.)

Nebudu mluvit dlouze. Jenom, dámy a pánové, zejména z vládní koalice. Byl jsem tázán dnes na tiskové konferenci zástupci médií, zda se chystáme k nějakým obstrukcím. Já jsem řekl, že naše stanovisko k elektronické evidenci tržeb zůstává neměnné, dále bude neměnné, ale že už neuděláme vůbec nic, co by se dalo vykládat jako obstrukce. Domníval jsem se, že je zapotřebí dnes to nedůstojné divadlo ukončit. Nemohl jsem tušit ani vteřinu, a nikdo z mých kolegů z opozičních lavic nemohl tušit, že ten, kdo přistoupí ke zcela zásadní obstrukci, budou zástupci vládní koalice. Měli jsme ještě patnáct minut na to, kdy jsme mohli odhlasovat stanovisko Poslanecké sněmovny k vetu Senátu. Vy nechcete pracovat, vy děláte obstrukce, a pak nám vyčítáte, že se k něčemu takovému uchylujeme my! Měli byste se stydět! (Potlesk z pravé části sálu.)

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Já tedy přerušuji schůzi do 19 hodin, tím pádem končí dnešní program schůze Poslanecké sněmovny. Mám tady ještě na faktickou přihlášeného pana poslance Bartoše. Přihlásil jste se před 30 sekundami, ale už také ne. Takže přeji hezký večer a sejdeme se zítra v 9 hodin.

 

(Jednání skončilo v 18.47 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP