(13.00 hodin)

 

Poslankyně Jana Černochová: Děkuji, pane místopředsedo. V tom případě to na klubu kolegů z ANO funguje ještě hůř, než jsme si mysleli. Protože pokud pan Chalupa si tedy připravoval svůj sedmistránkový projev, tak je docela smutné, že s tím projevem neseznámil vás jako členy klubu. Možná za to nemůže kolega Faltýnek, ale kolega Chalupa, který byl člen té komise. A jistě vám některé informace, které nebyly v režimu, sdělit mohl.

K tomu, co tady říkal pan kolega Chalupa. Zase lže. Já jsem žádnou komplexní zprávu, kterou dal pan ministr obrany, neviděla. Pan Beroun mi ji nedal s tím, že řekl, že to pouze slovně okomentuje, protože ta zpráva není veřejná. Přestože mám ze zákona prověrku jako vy všichni, tak mám ještě prověrku Národního bezpečnostního úřadu na stupeň T. Přesto mě s touto zprávou nikdo, komplexní zprávou, neseznámil. Pouze slovně tuto zprávu - slovně - okomentoval pan plk. Beroun. Nic proti tomu, ale je tady celá řada kolegů, kteří by se také rádi seznámili s tím, jak se to celé seběhlo a co se stalo. Oni tu informaci neměli. My jsme ji měli omezenou. A vy tady káráte někoho, kdo tady dlouhé hodiny, opravdu dlouhé hodiny, v přepočtu pomalu na dny pracoval v této vyšetřovací komisi a vydal tyto závěry? Opravdu mi to přijde, že si naprosto nevidíte do úst, jestli tady něco takového, takovouhle kritiku můžete na hlavy kolegů, kteří v té komisi pracovali, snášet. Je to ostudné!

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji paní poslankyni Janě Černochové. Přeruším schůzi do 14.30 hodin.

Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, po dohodě s předsedy poslaneckých klubů budeme pokračovat ve 14.30 hodin ústními interpelacemi. Upozorňuji, že ústních interpelací je velmi málo, část poslanců se rozhodla pro dokončení projednávání tohoto bodu interpelace ústní stáhnout, takže očekávám, že se všichni dostavíme, a rád abych, abychom mohli pokračovat. Pokračovat tedy budeme ústními interpelacemi, po jejich vyčerpání budeme pokračovat tímto bodem, tedy závěrečnou zprávou vyšetřovací komise, a to faktickými poznámkami Martina Lanka a Františka Adámka a pak řádně přihlášeným panem poslancem Danielem Kortem, kterému se ještě jednou omlouvám za odmazání z přihlášek.

To je všechno. Přeji dobrou chuť a očekávám, že se potkáme ve 14.30 hodin. Děkuji vám.

 

(Jednání přerušeno ve 13.01 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP