(Jednání pokračovalo v 10.19 hodin.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Vážené paní kolegyně, vážení páni kolegové, členové vlády, budeme pokračovat v jednání přerušeném pro přestávku klubu TOP 09 a ještě před hlasováním se s přednostním právem hlásí pan předseda Miroslav Kalousek. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Děkuji za slovo, pane předsedající. Vážené dámy, vážení pánové, TOP 09 podporovala návrh tohoto zákona víceméně od začátku legislativního procesu. Koneckonců v minulém volebním období, vzpomenete-li si, naši poslanci iniciovali podobný zákon, který nakonec nebyl projednán. Nicméně celou dobu jsme doufali, že jak narůstají útoky na veřejnoprávní média, tak že se podaří dojednat tento zákon tak, aby vlastně nedošlo k nepřímé novele zákona o Českém rozhlasu a o České televizi, aby nehrozilo, že snad kontroly NKÚ budou tímto způsobem dezinterpretovány nebo používány. Stáli jsme velmi o to, aby se tato kompetence netýkala veřejnoprávních médií už jenom proto, že to je vrcholná kompetence Poslanecké sněmovny kontrolovat hospodaření Českého rozhlasu a České televize.

Možná že za normálních dob a za normálního stavu bychom se s tím nějak smířili. Nicméně vzhledem k tomu, že jsme dnes a denně svědky poměrně dramatických útoků zejména na veřejnoprávní televizi, nechceme zvyšovat toto riziko, a proto prosím o pochopení, že klub TOP 09 a Starostové se při závěrečném hlasování zdrží. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji panu poslanci Kalouskovi. O všech návrzích bylo hlasováno, můžeme přikročit k hlasování o celém návrhu zákona. Přednesu návrh usnesení. (Poslanec Grospič se hlásí před řečništěm a vysvětluje, že musí vystoupit hned.)

Ještě pro stenozáznam, pan poslanec Stanislav Grospič. Všechny vás mezitím odhlásím. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Stanislav Grospič: Děkuji, pane místopředsedo, děkuji. Vážené kolegyně, kolegové, poprosím o omluvu. Také si vybírám své někdy černé dny a poprosím o opravu, nežádám nové hlasování, ale o opravu stenozáznamu. U hlasování 387 jsem měl v záznamu, že jsem hlasoval ano, ale hlasoval jsem proti tomuto usnesení. U záznamu hlasování 374 mám na sjetině, že jsem se zdržel, ale hlasoval jsem pro tento návrh. Prosím proto o opravu u stenozáznamu. ***
Přihlásit/registrovat se do ISP