(12.30 hodin)
(pokračuje Hamáček)

Vzhledem k tomu, že u žádného tisku, který máme teď na pořadu, není přítomen ministr, jsou to tisky pana ministra Babiše, pana ministra Ťoka a paní ministryně Marksové, tak nezahájím projednávání dalšího tisku z důvodu nepřítomnosti ministrů a přeruším jednání Poslanecké sněmovny. Sejdeme se ve 14.30, kdy jsou na pořadu ústní interpelace na předsedu vlády a jednotlivé ministry. Děkuji vám a přerušuji jednání do...

Ještě než jsem dokončil větu, tak se přihlásil pan předseda Laudát. Prosím.

 

Poslanec František Laudát: Děkuji za slovo. Já bych vás poprosil, pane předsedo, aby skutečně už nějakým způsobem nejvyšší vedení této Sněmovny zakročilo. Na jedné straně to nejsou tak nevýznamné smlouvy, jak by se možná mohlo na první pohled zdát. My tady vláčíme před sebou permanentně 200 bodů a tento týden jednání poměrně odsýpá, přesto to naráží na to, že páni ministři mají někde jiný byznys. A skutečně už s tím něco dělejte! Tohle už není normální. Děkuji. (Potlesk poslanců TOP 09.)

 

Předseda PSP Jan Hamáček: Ano. Já se obrátím na pana předsedu vlády a požádám jej, aby zjednal nápravu, jakkoliv paní ministryně Marksová je řádně omluvena. U pana ministra Babiše a Ťoka omluvu nemám, takže nevím, co jim zabránilo v přítomnosti v Poslanecké sněmovně. Přerušuji jednání do 14.30 hodin.

 

(Jednání přerušeno ve 12.31 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP