(18.40 hodin)

 

Poslanec Jaroslav Faltýnek: Děkuji za slovo, pane předsedající. Vážené kolegyně, kolegové, já bych chtěl, ještě než budeme pokračovat v rozpravě, upřesnit omluvu pana ministra Babiše. Vzhledem k tomu, že nešlo odhadnout čas, měl naplánovanou návštěvu slovenského ministra financí dnes, v tuto chvilku přerušil tuto návštěvu a jede do Sněmovny. Čili dostaví se během několika minut na jednání s tím, že poprosil, aby ho zastoupil pan ministr Brabec, resp. pověření vlády podepsané panem premiérem Sobotkou v této záležitosti bylo předloženo. Čili já bych chtěl jenom tuto informaci kolegyním a kolegům podat, že teď jsem hovořil s panem ministrem a je na cestě.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Tak to je jistě zajímavá informace, ale usnesení vlády je usnesení vlády, takže ho bude při projednávání v prvním čtení zastupovat pan ministr Brabec. Tak svoji kolegyni předběhne předseda klubu TOP 09 František Laudát. Prosím, pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec František Laudát: Děkuji. Dámy a pánové, já se nemůžu s usnesením vlády ztotožnit. Jakkoli chápu důvod, proč se pan ministr financí omluvil, doufám, že se poptá slovenského ministra financí, co jsou skutečné priority a co je zbytečná pěna. Narazil jsem na to při návštěvě v Íránu, kde slovenský ministr tam pracoval, podepisoval smlouvy, kdežto my tady řešíme takovéto zákony. Takže pro mě je nepřijatelné, aby u takového zákona, který je mantrou pana vicepremiéra a ministra financí Babiše, Babiš nebyl. Já se domnívám, že on by měl potom v nějaké závěrečné diskusi nebo v průběhu projednávání reagovat na dotazy, které tady budou padat. Proto dávám procedurální návrh, aby tento bod byl přerušen do 12. února 2016 2016 do 14 hodin.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Dokdy? Do 12. února do 13 hodin. Já samozřejmě - 12. 2. 13.00. S přednostním právem pan předseda klubu ODS. Prosím, pane předsedo.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Já myslím, že můžu k tomu návrhu dát protinávrh podle jednacího řádu. Já souhlasím s tím přerušením. Protože pan ministr je na cestě, tak navrhuji, abychom tento bod přerušili do příjezdu nebo příchodu pana ministra. Nechci říkat, že to je 8 nebo 12 minut, to už bych nechal na něm, jak rychlá doprava je z Letenské na Malostranské náměstí. Takže dávám protinávrh přerušit do příchodu pana ministra Babiše. A to je všechno.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Rozumím těm návrhům, ale ač jsme v parlamentní demokracii, poslanci nemohou změnit usnesení vlády, kterým pověřuje jednotlivé členy vlády k tomu, jak budeme postupovat. Já jsem zagongoval, odhlásím vás. Hlasování 130 prohlašuji za zmatečné a prosím vás o to, abyste se přihlásili svými identifikačními kartami.

O návrhu pana předsedy klubu TOP 09 na přerušení do 12. 2. do 13 hodin... ruší to. Ruší, dobře.

 

Takže máme jediné hlasování a to je o přerušení do příchodu ministra financí. Rozhodneme v hlasování 131, které jsem právě zahájil, a ptám se, kdo je pro přerušení. Kdo je proti? Děkuji vám.

Hlasování pořadové číslo 131, z přítomných 135 pro 92, proti 21. Takže Poslanecká sněmovna skutečně rozhodla o přerušení tohoto bodu do příchodu pana ministra financí.

 

Tím pádem budeme pokračovat dalším bodem. Tento bod jsme přerušili usnesením Poslanecké sněmovny. Poznamenám si to později. Budeme pokračovat bodem číslo

45.
Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 84/1990 Sb.,
o právu shromažďovacím, ve znění pozdějších předpisů
/sněmovní tisk 510/ - prvé čtení

Zákonem jsme se naposledy zabývali 17. června loňského roku na 29. schůzi Poslanecké sněmovny, kdy jsme ji přerušili v obecné rozpravě.

Prosím, aby místa u stolku zpravodajů zaujal za navrhovatele ministr vnitra Milan Chovanec a zpravodaj pro prvé čtení Vlastimil Vozka. Ještě předtím se ale hlásí pan předseda klubu sociální demokracie Roman Sklenák. Prosím, pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec Roman Sklenák: Děkuji. Já žádám o přestávku na jednání klubu v délce 10 minut.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Dobře, děkuji. Vyhlašuji přestávku do 18.55 hodin.

 

(Jednání přerušeno v 18.45 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP