(9.10 hodin)
(pokračuje Kalousek)

Dovoluji si proto požádat o zařazení pevného bodu, který by byl prvním bodem jednání dnešního dne: Stanovisko Poslanecké sněmovny k zahraniční cestě místopředsedy Filipa. Ještě jednou slibuji a skutečně se zavazuji, že se nejedná o obstrukci a že budeme vystupovat mimořádně časově střídmě a střízlivě, abychom Poslaneckou sněmovnu nezdrželi. Ale toto usnesení pokládáme za nezbytné. Děkuji. (Potlesk zprava.)

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Děkuji. Váš návrh jsem si poznamenal. Dále byl přihlášen pan poslanec Tejc a po něm pan předseda Faltýnek.

 

Poslanec Jeroným Tejc: Vážený pane místopředsedo, vážené kolegyně a kolegové, dovolte mi, abych navrhl pevné zařazení tisku 181, novela zákona občanský soudní řád, který se týká regulace exekucí. Ten tisk je tady v Poslanecké sněmovně několik měsíců. Jedná se o první čtení, myslím si, že ho můžeme zvládnout za několik minut, nebo maximálně několik desítek minut. Byl bych rád, aby se jím mohly zabývat výbory. Myslím si, že řadu občanů trápí zneužívání exekucí. Je to poslanecký návrh, na kterém určitě budeme spolupracovat s Ministerstvem spravedlnosti při jeho možných úpravách. Já vás moc prosím, aby byl zařazen dnes po pevně zařazených bodech tak, jak to samozřejmě čas dovolí. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Já vám děkuji. Mám zde písemnou přihlášku, to znamená, ta bude mít přednost před přihláškou z lavic, takže poprosím pana poslance Kolovratníka, aby přednesl svůj návrh na změnu pořadu.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Dobré ráno, pane předsedo. Vážení členové vlády, kolegyně a kolegové, přicházím se standardní prosbou, chcete-li žádostí, volební komise a prosím dnes o pevné zařazení volebního bodu. Je to volební bod, který jsme nazvali volba předsedy vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny pro vyšetření závažných pochybení, která se stala při přípravě a realizaci stavby dálnice D47. Je to bod avizovaný. Připomenu, že minulý týden jsme tuto komisi obsadili, a teď tedy potřebujeme, pokud má začít pracovat, aby Poslanecká sněmovna řádně zvolila v tajné volbě jejího předsedu. Komise obdržela dva návrhy a já prosím, abychom tento bod zařadili dnes pevně ve 12.30 jako poslední bod před obědovou pauzou. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Já vám děkuji. Další přihlášený je pan poslanec Faltýnek a po něm pan poslanec Fiala.

 

Poslanec Jaroslav Faltýnek: Dobré ráno, vážené kolegyně, kolegové, vážený pane předsedající. Já jsem chtěl navrhnout - a neřeknu, že po dohodě předsedů politických klubů ze včerejšího večera, ale po nějaké diskusi, nelze to nazvat pevnou dohodou, ale po nějaké diskusi, pevné zařazení bodů dnešního jednání. Trošku to zkomplikoval kolega předseda Kalousek svým návrhem, protože jsem chtěl navrhnout, aby prvním bodem dnešního jednání byl z bloku prvních čtení návrh bodu číslo 14, sněmovní tisk 329, dluhopisový program, který předkládá ministr financí, a následně jako druhý až šestý bod v pořadu dnešní schůze body 8, 54, 55, 56 a 59, konkrétně sněmovní tisky 261, 304, 305, 306 a 337, které předkládá paní ministryně spravedlnosti, a následně potom jako sedmý a osmý bod body číslo 49 a 52, což jsou sněmovní tisky 277 a 296, a jako devátý bod z bloku smluv v druhém čtení bod schůze číslo 71, sněmovní tisk 136, jejichž předkladatelkou, všech těchto tří bodů, je paní ministryně práce a sociálních věcí. Takže já bych tento svůj návrh modifikoval ve vazbě na vystoupení pana předsedy Kalouska, aby pokud Sněmovna odsouhlasí zařazení prvního bodu návrh pana Kalouska, aby tento můj návrh byl zařazen jako druhý a další bod dnešní schůze Sněmovny. Pro jistotu písemně předávám řídícímu schůze. Děkuji. (Předává návrh předsedajícímu.)

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Já vám děkuji. A další v pořadí, pan poslanec Radim Fiala.

 

Poslanec Radim Fiala: Dobré ráno vám všem, vážené kolegyně, kolegové, vážený pane předsedající. Dovolte, abych načetl změny dvou bodů v dnešním programu. Jako první bych navrhl stáhnout tisk 145 z dnešního projednávání, což je návrh poslance Davida Kádnera na vydání zákona, kterým se mění zákon číslo 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů. Je to z toho důvodu, že předkladatel David Kádner je na zahraniční cestě. Tak se to sešlo, že bychom to načetli na příští schůzi, a chtěli bychom, aby u tohoto bodu, který si odpracoval jako předkladatel, byl a celý vám ho představil. Vyřadit.

Místo toho bychom si přáli dnes projednat tisk číslo 319, což je Ústava České republiky. Je to návrh zákona, který navrhl klub hnutí Úsvit, a chtěli bychom ho zařadit na dnes po pevně zařazených bodech.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Dobře, děkuji, poznamenal jsem si. První pan předseda Okamura.

 

Poslanec Tomio Okamura: Vážený pane předsedající, dámy a pánové, já jenom krátce. Já bych chtěl využít přítomnosti pana ministra obrany Stropnického a jenom připomenout a požádat Sněmovnu o zařazení mimořádného bodu Informace o situaci kolem muničního skladu ve Vlachovicích-Vrběticích. Já bych jenom chtěl, aby pan ministr odpověděl na ty otázky, které jsem tady dával, a chci to tady ukázat, protože už to není 200 podpisů po návštěvě pana ministra vnitra a pana ministra obrany, kterou jsme viděli v přímém přenosu, teď už je to 800 podpisů pod peticí v této malé obci. Tady tu petici mám. To znamená, místo aby po té návštěvě pana ministra s panem ministrem vnitra se situace uklidnila a zůstali jsme stále u těch 200 podpisů, které jsem tady avizoval, pod peticí občanů ve Vlachovicích a Vrběticích, tak je jich od té doby čtyřikrát tolik a už je jich 800. To znamená, trošku se za to omlouvám, že musím znovu, ale protože pocházím z toho kraje, tak mi nezbývá, než znova tady přímo ukázat, že ta petice už narostla do velice tlustého fasciklu, a občané Vrbětic a Vlachovic žádají odpovědi na ty otázky, které jsem tady minulý týden panu ministrovi dal, a pan ministr mi slíbil, že tento týden mi na tyto otázky tady odpoví. Proto znova připomínám, žádám o zařazení mimořádného bodu, situace kolem výbuchu muničního skladu ve Vrběticích-Vlachovicích a podporuji svoji žádost čtyřnásobným množstvím podpisů občanů Vrbětic a Vlachovic, kteří žádají odpovědi na tyto otázky. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: Děkuji. Dotážu se - zařadit na dnešní den, myslíte, nebo na pořad 19. schůze?

 

Poslanec Tomio Okamura: Ano, na dnešní den, a pokud možno jako první bod bych to chtěl zařadit. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Jan Bartošek: V tom případě bude muset Sněmovna rozhodnout, protože pan předseda Kalousek chtěl zařadit svůj první bod...

 

Poslanec Tomio Okamura: Nevím, jestli je to možné, ale mně je jedno, jestli to bude první, nebo druhý bod, takhle bych to řekl, aby kvůli tomu tady nevznikl nějaký problém. ***
Přihlásit/registrovat se do ISP