Výbory Sněmovny lidu

Výbor mandátový a imunitní SL
Zřízen:1.SL, 12.6.1986, 16
Předseda: Eva Železniková, od 1.SL, 12.6.1986, 18, rezignovala 30.1.1990
Členové: od 1.SL, 12.6.1986, 18
Brabenec František, rez. 30.1.1990
Kalmárová Magdaléna
Kapitola Luděk
Kučera Zdeněk, zemřel 22.3.1989
Lichner Ján, odv. 30.1.1990
Pakán Ján, rez. 30.1.1990
Paulechová Marie
Rabas Václav, rez. 13.12.1989
Ročňáková Aranka, rez. 23.1.1990
Stejskal Ladislav, rez. 13.12.1989
Škuta Jozef, odv. 30.1.1990
Toms Stanislav
Členové: od 6.SL, 30.1.1990, 27
předseda: Hranai Karol
od 6.SL, 30.1.1990, 31
Battěk Rudolf
Mohorita Vasil
Petrová Jana
Vácha Jan
Valko Ernest
Vrba Ladislav
od 24.FS, 27.-28.2.-1.3.1990; 28
Fuková Božena
1.SL, 12.6.1986, 5; 16,17,18 T.3, usn. 4,5
6.SL, 30.1.1990, 6; 27 T.250, usn. 204
7; 31 T.250, usn. 205

Výbor branný a bezpečnostní
Zřízen:1.SL, 12.6.1986, 25
Předseda: Sakmar Lumír, od 1.SL, 12.6.1986, 29, zánik posl. mandátu 16.1.1990
Členové: od 1.SL, 12.6.1986, 29
Džupina Andrej
Hašana Július, rez. 16.1.1990
Horáček Václav, rez. 30.1.1990
Klícka Jaroslav, rez. 28.1.1990
Kůsová Irena
Malíková Vlasta
Matyáš Jaroslav
Olahová Elena
Pakán Ján - mpř., rez. 23.1.1990
Pechová Věra, rez. 23.1.1990
Škoda Oldřich, rez. 16.1.1990
Šoltéz Michal
od 10.FS, 14.-16.6.1988, 7
Korčák J., rez. 16.1.1990
od 4.SL, 12.12.1989, 17
Fanta Lubomír
Hlavačka Jiří
Předseda VBB-SL: od 6.SL, 30.1.1990, 27
Šoltéz Michal
Členové VBB-SL: od 6.SL, 30.1.1990, 31
Battěk Rudolf
Pospíšil Jiří
Šašek Jiří
Černý Albert
Haško Alfréd
Balgavý Pavol
od 24.FS, 27.-28.2.-1.3.1990, 28
Kolmistr Vladimír
Petrová Jana
1.SL, 12.6.1986, 9; 25 T.3, usn. 8
11; 29 T.3, usn. 10
13; 29 T.3, usn. 12
4.SL, 12.12.1989, 6; 17 T.222, usn. 166
6.SL, 30.1.1990, 6; 27 T.250, usn. 204

Výbor pro kulturu a výchovu
Zřízen:1.SL, 12.6.1986, 25
Předseda: Pekařová Jana - 1.SL, 12.6.1986, 29, rez. 30.1.1990
Členové: od 1.SL, 12.6.1986, 29:
Čumpl Zdeněk, rez. 28.12.1989
Dubová Mária, rez. 23.1.1990
Gdovinová Růžena
Grygarová Alena
Hajko Vladimír, rez. 19.12.1989
Jirásek Jan, rez. 28.12.1989
Kalmárová Magdaléna
Ládr Jiří
Lichner Jan, odv. 30.1.1990
Malý František, uvolněn 6.SL, 30.1.1990, 33
Pažák Alojz
Rabas Václav, rez. 13.12.1989
Stýblová Valja
Svoboda Jaroslav
Španiel Miroslav
Štix Václav
Štrbová Mária
Uljaky Gejza
Vondrušková Anna
Zelenka Jan, rez. 19.12.1989
od 14.FS, 20.-21.6.1989; 12
Chňoupek Bohuslav, odv. 30.1.1990
Předseda VK-SL: od 6.SL, 30.1.1990, 27
Jankovič Jozef, do 24.FS, 27.-28.2.-1.3.1990, 27
Členové VK-SL: od 6.SL, 30.1.1990, 31
Bubeník Jan
Fišera Ivan
Grebeníček Miroslav
Janča Bohumil
Bartoš Miroslav
Kučera Petr
Kuřílek Oldřich
Zeman Petr
Zaorálek Lubomír
Marton Ivan
Musílek Jiří
Sándorová Eleonora
Štern Jan
Šútovec Milan, př. od 24.FS, 27.-28.2.-1.3.1990, 28
Turek Vladimír
Viktorín Konstantin, do 24.FS, 27.-28.2.-1.3.1990, 27
od 24.FS, 27.-28.2.-1.3.1990, 28
Kusý Miroslav
Laluha Ivan, do 26.FS, 27.-29.3.1990, 8
1.SL, 12.6.1986, 9; 25 T.3, usn. 8
11; 29 T.3, usn. 10
13; 29 T.3, usn. 12
6.SL, 30.1.1990, 6; 27 T.250, usn. 204
7; 31 T.250, usn. 205
14.,24.,26.FS

Výbor pro plán a rozpočet
Zřízen:1.SL, 12.6.1986, 25
Předseda: Hůla Alois, 1.SL, 12.6.1986, 29, rezignoval 30.1.1990
Členové: od 1.SL, 12.6.1986, 29:
Belko Jozef
Bezecný Jiří - předseda - 6.SL, 30.1.1990, 27
Brokeš Slavoj, rez. 30.1.1990
Búřil Jaromír, odv. 30.1.1990
Flídr Jan
Hlavačka Jan
Chodurová Drahomíra
Košala Pavol
Křížková Jarmila
Kuchárová Erika
Kuljovský Rudolf
Lokeršíner Jan, rez. 30.1.1990
Michalková Štefánia, odv. 30.1.1990
Nemček Ján, odv. 30.1.1990
Niedobová Hildegarda
Puchmeltr Josef, rez. 16.1990
Stárková Danica
Stuchlíková Věra, rez. 30.1.1990
Tajovská Marie, odv. 30.1.1990
Tichý Richard, odv. 30.1.1990
Zubajová Danka
Kubát Milan, prof. - od 10.FS, 14.-16.6.1988; 7 (rez. 30.1.1990, v.o.139)
Štrougal Lubomír - od 14.FS, 20.-21.6.1989, 112, rez. 19.12.1989, v.o.1
Blažek Vladimír - od 14.FS, 20.-21.6.1989; 12, rez. 23.1.1990
od 6.SL, 30.1.1990, 31
Bakšay Jozef
Filkus Rudolf
Fojtík Vladimír, ing.
Géci Michal
Sehnal Vlastimil
Téra Miroslav
od 24.FS, 27.-28.2.-1.3.1990, 28
Šilhán Věnek, prof., ing.
Urban Bohumil, ing.
Žák Jaromír, ing.
Viktorín Konstantin, ing.
Takacz Imrich, JUDr.
1.SL, 12.6.1986, 9; 25 T.3, usn. 8
11; 29 T.3, usn. 10
13; 29 T.3, usn. 12
6.SL, 30.1.1990, 6; 27 T.250, usn. 204
7; 31 T.250, usn. 205

Výbor pro průmysl, dopravu a obchod
Zřízen:1.SL, 12.6.1986, 25
Předseda: Rigo Emil, od 1.SL, 12.6.1986, 29, rezignace na posl. mandát 19.12.1989
Členové: od 1.SL, 12.6.1986, 29:
Axman František
Benda Břetislav, rez. 23.1.1990
Černík Josef
Čmelo Alojz, rez. 30.1.1990
Dobiáš Jan
Havlíček Jiří, odv. 30.1.1990
Klika František
Kmeť źudovít
Kontríková Mária
Králová Marie
Kubeš František
Kučera Zdeněk, zemřel 22.3.1989
od 6.SL, 30.1.1990, 27
Laštovička Zdeněk - předseda
Matoušek Jaroslav
Minárová Anna
Petrželová Věra
Pleskotová Hana
Rašín Rastislav
Stránská Jaroslava
Szabó źudovít, odv. 30.1.1990
Šimůnková Jaroslava, rez. 19.12.1989
Šgorica Jozef
Tichavský Stanislav
Trangoš Jozef, rez. 30.1.1990
Vébr Karel
Vrábelová Marcela, rez. 16.1.1990
od 10.FS, 14.-16.6.1988, 7
Kapek Antonín, rez. 28.12,1989
Tesař František, od 10.FS, 14.-16.6.1988; 7, rez. 16.1.1990
od 14.FS, 20.-21.6.1989, 12
Běhálek Luboš
Bahyl Pavol, ing., rez. 23.1.1990
od 6.SL, 30.1.1990, 31
Doležal Bohumil
Dymáček Michal
Jaroň Zdeněk
Kolmistr Vladimír, do 24.FS, 27.-28.2.-1.3.1990, 27
Minka Július
Peroutka Martin
Stračár Slavomír
od 24.FS, 27.-28.2.-1.3.1990, 28
Gémési Karol, ing.
Fuková Božena, ing.
1.SL, 12.6.1986, 9; 25 T.3, usn. 8
11; 29 T.3, usn. 10
13; 29 T.3, usn. 12
6.SL, 30.1.1990, 6; 27 T.250, usn. 204
7; 31 T.250, usn. 205

Výbor pro sociální politiku
Zřízen:1.SL, 12.6.1986, 25
Předseda: Kryll Josef - 1.SL, 12.6.1986, 29, do 6.SL, 30.1.1990, 27 - uvolněn
Členové: od 1.SL, 12.6.1986, 29:
Kryll Josef
Bartošková Věra - uvolněna 6.SL, 30.1.1990, 33
Baruš Vlastimil
Bešíková Ivana
Bibeň Vladimír
Brabenec František, rez. 30.1.1990
Buraňová Anna
Flösslerová Helena
Freiová Marie
Hadačová Marie
Korf Jindřich, rez.
Králíčková Hana, rez. 23.1.1990
Kulinský Florián
Mikundová Oldřiška
Nový Jiří
Szalai Vojtech
Škuta Jozef, odv. 30.1.1990
Šrenkel Benjamín, odv. 30.1.1990
Švirlochová Irena, rez. 23.1.1990
Trefný Otto
Venhauer Jaroslav, rez. 30.1.1990
od 10.FS, 14.-16.6.1988, 7
Pirošík V., zánik posl. mandátu 16.1.1990
od 6.SL, 30.1.1990, 27
Macek Josef, JUDr. - předseda
od 6.SL, 30.1.1990, 31
Baldovský źudovít
Hradílek Tomáš
Klíma Václav
Klimes Vladimír
Konečný Jindřich
Novosad Karel
Svítil Pavel
Špáta Lubor
Úlehla Ivan
Macek Miroslav
od 24.FS, 27.-28.2.-1.3.1990, 28
Maštálka Jiří, MUDr.,
Haas Jiří
od 26.FS, 27.-29.3.1990, 8
Laluha Ivan, PhDr., CSc., doc.
1.SL, 12.6.1986, 9; 25 T.3, usn. 8
11; 29 T.3, usn. 10
13; 29 T.3, usn. 12
6.SL, 30.1.1990, 6; 27 T.250, usn. 204
7; 31 T.250, usn. 205

Výbor ústavně právní SL
Zřízen:1.SL, 12.6.1986, 25
Předseda: Češka Zdeněk, 1.SL, 12.6.1986, 29, rez. 30.1.1990
Členové: od 1.SL, 12.6.1986, 29
Bagin Pavol
Bartončík Josef, uvolněn 6.SL, 30.1.1990, 33
Blažek Oldřich, rez. 30.1.1990
Bušíková Maria
Fanta Lubomír
Freisler Adolf
Kokavcová Eva
Moltašová Jana
Obžerová Margita, odv. 30.1.1990
Pančurová Júlia
Pátek Vladimír
Rada Zdeněk, rez. 30.1.1990
Ročňáková Aranka, rez. 23.1.1990
Sidor Viktor
Slabá Drahomíra, rez. 23.1.1990
Štafa František, odv. 30.1.1990
Vávrová Dobromila
Zamazal Stanislav
od 10.FS, 14.-16.6.1988, 7
Laco Karol, rez. 23.1.1990
od 14.FS, 20.-21.6.1989, 12
Šimek Vl., rez. 23.1.1990
od 6.SL, 30.1.1990, 27
Masopust Zdeněk - předseda
od 6.SL, 30.1.1990, 31
Benda Václav
Dvořák Leo
Jansta Miroslav
Macuška Dušan
Mandler Emanuel
Medřický Jiří
Parkánová Vlasta
Štancl Jiří
Toman Petr
Valko Ernest
Világi Oszkár
1.SL, 12.6.1986, 9; 25 T.3, usn. 8
13; 29 T.3, usn. 12
11; 28 T.3, usn. 10
6.SL, 30.1.1990, 6; 27 T.250, usn. 204
7; 31 T.250, usn. 205

Výbor pro zemědělství a výživu
Zřízen:1.SL, 12.6.1986, 25
Předseda: Sommer Alexandr, 1.SL, 12.6.1986, 29
Členové: od 1.SL, 12.6.1986, 29
Bendžák Ján
Dolník Milan
Dymáčková Marie
Fekete Jozef, rez. 30.1.1990
Janda Stanislav
Jendrejčáková Mária
Jonáš Pavel, rez. 23.1.1990
Kalkus Jaroslav, odv. 30.1.1990
Kolda Stanislav
Krátká Alena
Kučera Jan
Kuželová Václava
Madarasz Alexandr
Mottlová Danuše
Müller Jiří
Paulechová Mária
Procházka František
Rábel Jan
Říman Rudolf
Sachelová Jitka
Salvová Anna, rez. 16.1.1990
Štrba Petr
Vavřínová Miroslava
Vondrouš Věroslav
od 6.SL, 30.1.1990, 31
Juriš Anton
Malý František
Tahy Miroslav
Tolar Vladimír
od 24.FS, 27.-28.2.-1.3.1990, 28
Pitra František, ing.
Sláma Věroslav
1.SL, 12.6.1986, 9; 25 T.3, usn. 8
11; 29 T.3, usn. 10
13; 29 T.3, usn. 12
6.SL, 30.1.1990, 7; 31 T.250, usn. 205

Výbor pro životní prostředí
Zřízen:4.SL, 12.12.1989, 16
Předseda: Karel Löbl, od 4.SL, 12.12.1989, 18
Členové: od 4.SL, 12.12.1989, 16-17
Bartošová Věra, uvolněna 6.SL, 30.1.1990, 33
Baruš Vlastimil
Čmela Alojz, rez. 30.1.1990
Čumpl Zdeněk, rez. 28.12.1989
Gdovinová Růžena
Hadačová Marie
Havlíček Jiří, odv. 30.1.1990
Kliha František
Matoušek Jaroslav
Panster Heribert
Říman Rudolf
Skuta Jozef, odv. 30.1.1990
od 6.SL, 30.1.1990, 31
Čermák Petr
Gebas Jaromír
Honner Karol
Křivský Zdeněk
Malý Michal
Piskoč Jaromír
Soldát Miloslav
Šremec Pavel
4.SL, 12.12.1989, 5; 13 T.214, usn. 160,161
6.SL, 30.1.1990, 7; 31 T.250, usn. 205

Výbor zahraniční SL
Zřízen:1.SL, 12.6.1986, 25
Předseda: Štefan Miroslav, 1.SL, 12.6.1986, 29, zánik posl. mandátu 13.12.1989
Členové: od 1.SL, 12.6.1986, 29:
Bodisová Elena
Bochenek Miroslav, rez. 23.1.1990
David Václav, rez. 23.1.1990
Gálová Judita, odv. 30.1.1990
Kapitola Luděk
Michalski Karel
Neubert Jiří, rez. 23.1.1990
Panster Heribert
Stejskal Ladislav, rez. 13.12.1989
Svěrčina Otakar, rez. 30.1.1990
Timaníková Emília
Toms Stanislav
Vymětal František, rez. 16.1.1990
od 14.FS, 20.-21.6.1989, 12
Bižak Vasil, rezignace 19.12.1989
od 6.SL, 30.1.1990, 27
Šabata Jaroslav - předseda VZ-SL
od 6.SL, 30.1.1990, 31
Harenčár Robert
Kanis Pavol
Kocáb Michael
Kováč Štefan
Palouš Martin
Petrová Jana
Vácha Jan
od 24.FS, 27.-28.2.-1.3.1990, 28
Viktorín Konstantin, ing.,
Bartoš Miroslav, MUDr.
1.SL, 12.6.1986, 9; 25 T.3, usn. 8
11; 29 T.3, usn. 10
13; 29 T.3, usn. 12
6.SL, 30.1.1990, 6; 27 T.250, usn. 204
7; 31 T.250, usn. 205


Přihlásit/registrovat se do ISP