Poslanecká sněmovna N. S. R. Č. 1930.

III. volební období.

1. zasedání.


 

84.

Návrh

poslance I. Hrušovského a druhů

na změnu zákona ze dne 29. února 1920, čís. 123 Sb. z. a n. (řád volení do poslanecké sněmovny) ve znění novely z 15. října 1925, čís. 205 Sb. z. a n.

Podepsaní navrhují: Poslanecká sněmovno, račiž se usnésti:

Zákon

ze dne ........................,

jímž se mění řád volení do poslanecké sněmovny ze dne 29. února 1920, čís. 123 Sb. z. a n. ve znění novely z 15. října 1925, čís. 205 Sb. z. a n.

Národní shromáždění republiky Československé usneslo se na tomto zákoně:

ČLÁNEK I.

Území Československé republiky rozděluje se pro volby do poslanecké sněmovny v tyto volební kraje a volební okresy:

Volební kraj prvý A

se sídlem krajské volební komise v Praze volí 24 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres Praha č. 1

tvoří Praha - Staré Město.

2. Volební okres Praha č. 2

tvoří Praha - Dolní Nové Město a Josefov.

3. Volební okres Praha č. 3

tvoří Praha - severní část Horního Nového Města až k Resslově a Ječné ulici.

4. Volební okres Praha č. 4

tvoří Praha - zbývající část Horního Nového Města od Resslovy a Ječné ulice jižně a Vyšehrad.

5. Volební okres Praha č. 5

tvoří Praha - Malá Strana a Hradčany.

6. Volební okres Praha č. 6

tvoří Praha - část Holešovic - Buben od Kamenické ulice východně.

7. Volební okres Praha č. 7

tvoří Praha - ostatní část Holešovic - Buben a Bubeneč.

8. Volební okres Praha č. 8

tvoří Praha - část Smíchova jižně od Prahy III. a to od hranic Státního úřadu statistického a Kinského zahrady ohraničenou ulicí Holečkovou, Sokolskou, Plzeňskou, Divišovou až ku hranici dráhy.

9. Volební okres Praha č. 9

tvoří Praha - zbývající část Smíchova, Radlice, Hlubočepy, Malá Chuchle, Košíře, Motoly, Jinonice.

10. Volební okres Praha č. 10

tvoří Praha - Dejvice, Sedlec, Vokovice, Veleslavín, Břevnov, Střešovice a Liboc.

11. Volební okres karlínsko-smíchovsko-venkovský

tvoří okresy Karlín, Smíchov bez venkovských obcí tvořících součást hlavního města Prahy.

12. Volební okres zbraslavský

tvoří okres Zbraslav.

13. Volební okres berounský

tvoří okres Beroun.

14. Volební okres hořovický

tvoří okres Hořovice.

15. Volební okres dobříšský

tvoří okres Dobříš.

16. Volební okres příbramský

tvoří okres Příbram.

17. Volební okres mirovický

tvoří okresy Mirovice, Sedlec a Sedlčany.

18. Volební okres benešovský

tvoří okres Benešov.

19. Volební okres jílovský

tvoří okresy Jílové a Neveklov.

20. Volební okres říčanský

tvoří okres Říčany.

21. Volební okres milevský

tvoří okresy Milevsko a Bechyně.

22. Volební okres táborský

tvoří okres Tábor.

23. Volební okres soběslavský

tvoří okresy Soběslav a Kamenice nad Lípou.

24. Volební okres vlašimský

tvoří okresy Vlašim, Votice a Vožice Malá.

Volební kraj prvý B

se sídlem krajské volební komise v Praze volí 26 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres Praha č. 11

tvoří Praha - část Královských Vinohrad od Prahy II. západně až k ulicím Pštroska, U divadla, Purkyňovu náměstí a Palackého třídě.

2. Volební okres Praha č. 12

tvoří Praha - část Královských Vinohrad od dělící čáry Pštroska, U divadla, Purkyňovo náměstí a Palackého třída západně až k ulici Milešovské, náměstí Krále Jiřího, k ulicím Řipské, Letohradské a Charvátově.

3. Volební okres Praha č. 13

tvoří Praha - zbývající část Královských Vinohrad od dělící čáry Milešovské ulice, náměstí Krále Jiřího, ulice Řipské, Letohradské a Charvátova západně a Strašnice.

4. Volební okres Praha č. 14

tvoří Praha - Karlín, Vysočany a Prosek.

5. Volební okres Praha č. 15

tvoří Praha - část Žižkova od Prahy II. a Královských Vinohrad západně až k ulicím Rokycanově, Všehrdově, Táboritské a Vratislavově.

6. Volební okres Praha č. 16

tvoří Praha - zbývající část Žižkova, Hrdlořezy, Malšice a Hloubětín.

7. Volební okres Praha č. 17

tvoří Praha - Libeň, Troja, Bohnice, Kobylisy a Střížkov.

8. Volební okres Praha č. 18

tvoří Praha - Vršovice.

9. Volební okres Praha č. 19

tvoří Praha - Nusle.

10. Volební okres Praha č. 20

tvoří Praha - Hostivař, Záběhlice, Michle, Krč, Bráník, Podol a Hodkovičky.

11. Volební okres labsko-brandýský.

tvoří okres Brandýs nad Labem.

12. Volební okres českobrodský

tvoří okres Brod Český.

13. Volební okres německobrodský

tvoří okres Brod Německý.

14. Volební okres kostelecký (n. Č. L.)

tvoří okres Kostelec nad Černými Lesy.

15. Volební okres čáslavský

tvoří okres Čáslav.

16. Volební okres kutnohorský

tvoří okres Hora Kutná.

17. Volební okres humpolecký

tvoří okres Humpolec.

18. Volební okres chotěbořský

tvoří okres Chotěboř.

19. Volební okres kolínský

tvoří okres Kolín.

20. Volební okres kouřimský

tvoří okres Kouřim.

21. Volební okres pelhřimovský

tvoří okres Pelhřimov.

22. Volební okres polenský

tvoří okresy Polná a Štoky.

23. Volební okres ledečský

tvoří okresy Habry a Ledeč nad Sázavou.

24. Volební okres uhlířsko-janovický

tvoří okresy Janovice Uhlířské a Kralovice Dolní.

25. Volební okres pacovský

tvoří okresy Pacov a Počátky.

26. Volební okres přibyslavský

tvoří okres Přibyslav.

Volební kraj druhý

se sídlem krajské volební komise v Pardubicích volí 11 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres holický

tvoří okresy Holice a Přelouč.

2. Volební okres hlinský

tvoří okresy Hlinsko a Nasavrky.

3. Volební okres chrudimský

tvoří okres Chrudim.

4. Volební okres kostelecký (n. Orl.)

tvoří okres Kostelec nad Orlicí.

5. Volební okres lanškrounský

tvoří okresy Lanškroun a Králíky.

6. Volební okres litomyšlský

tvoří okres Litomyšl.

7. Volební okres vysokomýtský

tvoří okres Mýto Vysoké.

8. Volební okres pardubický

tvoří okres Pardubice.

9. Volební okres poličský

tvoří okresy Polička a Skuteč.

10. Volební okres ústecký (n. Orl.)

tvoří okres Ústí nad Orlicí.

11. Volební okres žamberský

tvoří okres Žamberk.

Volební kraj třetí

se sídlem krajské volební komise v Hradci Králové volí 12 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres broumovský

tvoří okresy Broumov, Police nad Metují a Teplice nad Metují.

2. Volební okres novobydžovský

tvoří okres Nový Bydžov.

3. Volební okres králové dvorský

tvoří okresy Dvůr Králové a Skalice Česká.

4. Volební okres úpický

tvoří okresy Hostinné a Úpice.

5. Volební okres královéhradecký

tvoří okres Hradec Králové.

6. Volební okres jaroměřský

tvoří okres Jaroměř.

7. Volební okres náchodský

tvoří okres Náchod.

8. Volební okres chlumecký (n/Cidl.)

tvoří okresy Nechanice a Chlumec nad Cidlinou.

9. Volební okres novoměstský (n/Met.)

tvoří okresy Město Nové nad Metují a Opočno.

10. Volební okres hořický

tvoří okresy Maršov, Žacléř a Hořice.

11. Volební okres rychnovský (n/Kěž.)

tvoří okresy Rychnov nad Kněžnou a Rokytnice v Orlických Horách.

12. Volební okres trutnovský

tvoří okres Trutnov.

Volební kraj čtvrtý

se sídlem krajské volební komise v Boleslavi Mladé volí 17 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres mladoboleslavský

tvoří okres Mladá Boleslav.

2. Volební okres novobenátecký.

tvoří okresy Benátky Nové a Bělá pod Bezdězem.

3. Volební okres mnichovohradišťský

tvoří okresy Hradiště Mnichovo a Dub Český.

4. Volební okres liberecko-růžodolský

tvoří město Liberec a Růžodol I. a II.

5. Volební okres liberecko-venkovský

tvoří okres Liberec.

6. Volební okres jablonecký (n/Nisou)

tvoří okresy Jablonec nad Nisou a Tanvald.

7. Volební okres frýdlantský

tvoří okresy Frýdlant a Město Nové pod Smrkem.

8. Volební okres jilemnický

tvoří okresy Jilemnice, Rokytnice nad Jizerou a Vysoké nad Jizerou.

9. Volební okres semilský

tvoří okresy Semily a Brod Železný.

10. Volební okres jičínsko-venkovský

tvoří okres Jičín bez města Jičína.

11. Volební okres jičínsko-libáňský

tvoří město Jičín a okresy Libáň a Sobotka.

12. Volební okres novopacký

tvoří okres Paka Nová.

13. Volební okres nymburský

tvoří okres Nymburk a z okresu poděbradského města Pečky a Sadská a obce Chvalovice Velké, Milčice, Lhota Kostelní, Hradiško, Písty a Zvěřínek.

14. Volební okres poděbradský

tvoří zbývající obce okresu Poděbrady a okres Městec Králové.

15. Volební okres turnovský

tvoří okresy Turnov a Lomnice nad Popelkou.

16. Volební okres vrchlabský

tvoří okres Vrchlabí.

17. Volební okres mělnický

tvoří okres Mělník.

Volební kraj pátý

se sídlem krajské volební komise v Lípě České volí 13 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres ústecko-městský

tvoří města Ústí nad Labem a Trmice.

2. Volební okres ústecko-venkovský

tvoří okres Ústí nad Labem

3. Volební okres šluknovský

tvoří okres Haňšpach a Šluknov.

4. Volební okres varnsdorfský

tvoří okresy Varnsdorf a Cvikov.

5. Volební okres českokamenický

tvoří okresy Rumburk a Kamenice Česká.

6. Volební okres chrastavský

tvoří okresy Jablonné Německé a Chrastava.

7. Volební okres českolipský

tvoří okresy Bor u České Lípy a Lípa Česká

8. Volební okres mimoňský

tvoří okresy Mimoň, Dubá a Štětí.

9. Volební okres ústecký

tvoří okresy Benešov nad Ploučnicí a Úštěk.

10. Volební okres chabařovický

tvoří okres Chabařovice.

11. Volební okres děčínsko-venkovský

tvoří obce děčínského okresu na levém břehu Labe.

12. Volební okres děčínsko-městský

tvoří obce děčínského okresu na pravém břehu Labe s městem Děčínem.

13. Volební okres litoměřický

tvoří okres Litoměřice.

Volební kraj šestý

se sídlem krajské volební komise v Lounech volí 17 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres duchcovský

tvoří okres Duchcov.

2. Volební okres bílinský

tvoří okres Bílina.

3. Volební okres chomutovský

tvoří okres Chomutov.

4. Volební okres jirkovský

tvoří okresy Hora Sv. Šebestiána a Jirkov.

5. Volební okres kladenský

tvoří okres Kladno.

6. Volební okres unhošťský

tvoří okres Unhošť.

7. Volební okres roudnický (n. L.)

tvoří okresy Kralupy nad Vltavou, Velvary a Roudnice nad Labem.

8. Volební okres lounský

tvoří okres Louny.

9. Volební okres hornolitvínský

tvoří okresy Hora Sv. Kateřiny a Litvínov Horní.

10. Volební okres mostecký

tvoří okres Most.

11. Volební okres rakovnický

tvoří okresy Křivoklát a Rakovník.

12.Volební okres libochovický

tvoří okresy Lovosice a Libochovice.

13. Volební okres slánský

tvoří okres Slaný.

14. Volební okres novostrašecký

tvoří okres Strašecí Nové.

15. Volební okres teplicko-městský

tvoří město Teplice - Šanov a město Trnovany.

16. Volební okres teplicko-venkovský

tvoří obce soudního okresu Teplice - Šanov bez měst Teplice - Šanov a Trnovan.

17. Volební okres žatecký

tvoří okresy Postoloprty a Žatec.

Volební kraj sedmý

se sídlem krajské volební komise ve Varech Karlových volí 11 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres ašský

tvoří okres Aš.

2. Volební okres falknovský

tvoří okres Falknov nad Ohří.

3. Volební okres chebský

tvoří okres Cheb.

4. Volební okres kadaňský

tvoří okresy Kadaň a Doupov.

5. Volební okres kraslický

tvoří okresy Kraslice a Nejdek.

6. Volební okres kynžvartský

tvoří okresy Kynžvart Lázně a Vildštejn.

7. Volební okres jáchymovský

tvoří okresy Jáchymov, Blatná Horní, Vejprty a Přísečnice.

8. Volební okres loketský

tvoří okres Loket.

9. Volební okres podbořanský

tvoří okresy Podbořany a Jesenice.

10. Volební okres žlutický

tvoří okresy Bečov nad Teplou, Bochov a Žlutice.

11. Volební okres karlovarský

tvoří okres Karlovy Vary.

Volební kraj osmý

se sídlem krajské volební komise v Plzni volí 17 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres blatenský

tvoří okresy Blatná a Březnice.

2. Volební okres kralovický

tvoří okresy Kralovice a Zbiroh.

3. Volební okres rokycanský

tvoří okres Rokycany.

4. Volební okres Plzeň č. 1

tvoří část města Plzně ležící na levém břehu Radbuzy.

5. Volební okres Plzeň č. 2

tvoří část města Plzně na pravém břehu Radbuzy.

6. Volební okres plzeňsko-venkovský

tvoří venkovské obce okresu Plzeň.

7. Volební okres blovický

tvoří okresy Blovice a Dobřany.

8. Volební okres sušický

tvoří okresy Sušice a Plánice.

9. Volební okres hartmanický

tvoří okresy Hartmanice, Hory Kašperské a Nýrsko.

10. Volební okres klatovský

tvoří okres Klatovy.

11. Volební okres domažlický

tvoří okresy Domažlice a Kdyně.

12. Volební okres přeštický

tvoří okresy Přeštice a Nepomuk.

13. Volební okres horšovotýnský

tvoří okresy Týn Horšův, Hostouň a Ronšperk.

14. Volební okres stříbrský

tvoří okresy Stříbro a Stod.

15. Volební okres bezdružický

tvoří okresy Touškov, Bezdružice a Manětín.

16. Volební okres tachovský

tvoří okresy Tachov a Přimda.

17. Volební okres tepelský

tvoří okresy Lázně Mariánské, Planá a Teplá.

Volební kraj devátý

se sídlem krajské volební komise v Budějovicích Českých volí 13 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres českobudějovicko-městský

tvoří město Budějovice České.

2. Volební okres českobudějovicko-venkovský

tvoří venkovské obce okresu Budějovice České a okres Hluboká nad Vltavou.

3. Volební okres lišovský

tvoří okresy Lišov, Sviny Trhové a Hrady Nové.

4. Volební okres jindřichohradecký

tvoří okresy Hradec Jindřichův a Bystřice Nová.

5. Volební okres českokrumlovský

tvoří okresy Krumlov Český a Kaplice.

6. Volební okres chvalšinský

tvoří okresy Brod Vyšší, Chvalšiny a Planá Horní.

7. Volební okres písecký

tvoří okres Písek.

8. Volební okres strakonický

tvoří okresy Horažďovice a Strakonice.

9. Volební okres volyňský

tvoří okresy Volyně a Vimperk.

10. Volební okres vltavotýnský

tvoří okresy Lomnice nad Lužnicí, Veselí nad Lužnicí a Týn nad Vltavou.

11. Volební okres třeboňský

tvoří okres Třeboň.

12. Volební okres prachatický

tvoří okresy Prachatice a Volary.

13. Volební okres vodňanský

tvoří okresy Netolice a Vodňany.

Volební kraj desátý

se sídlem krajské volební komise v Jihlavě volí 9

poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres jihlavský

tvoří okres Jihlava.

2. Volební okres telčský

tvoří okresy Telč a Třešť.

3. Volební okres třebíčský

tvoří okres Třebíč.

4. Volební okres velkomeziříčský

tvoří okresy Meziříčí Velké a Bíteš Velká.

5. Volební okres slavonický

tvoří okresy Slavonice, Jaroslavice a Vranov.

6. Volební okres mikulovský

tvoří okresy Krumlov Moravský a Mikulov.

7. Volební okres moravsko-budějovský

tvoří okresy Moravské Budějovice a Jemnice.

8. Volební okres dačický

tvoří okresy Dačice, Hrotovice a Náměšť nad Oslavou.

9. Volební okres znojemský

tvoří okres Znojmo.

Volební kraj jedenáctý

se sídlem krajské volební komise v Brně volí 16 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres Brno č. 1

tvoří části města Brna, zabírající katastrální obce Brno - město, Žabovřesky, Komín, Jundrov, Špilberk, Pekařská, V Jirchářích, Díl Sv. Anny, Silniční, Švábská, Kamenný Mlýn.

2. Volební okres Brno č. 2

tvoří části města Brna, zabírající katastrální obce Staré Brno, Vídeňka, Kohoutovice, Lískovec, Bohunice, Horní Heršpice, Dolní Heršpice, Přízřenice, Tuřany, Vejvanovice, Slatina, Komárov, Černovice, Nové Sady.

3. Volební okres Brno č. 3

tvoří části města Brna, zabírající katastrální obce Křenová, Koželužská, Trnitá, Náhon, Židenice. Juliánov, Na hrázi, Josefský Příkop, Josefov.

4. Volební okres Brno č. 4

tvoří části města Brna, zabírající katastrální obce Dolní Cejl, Zábrdovice I., Zábrdovice II., Husovice, Maloměřice.

5. Volební okres Brno č. 5

tvoří části města Brna, zabírající katastrální obce Horní Cejl, Královo Pole, Řečkovice, Medlánky, Obřany, z katastrální obce Velké Nové ulice: Pražská, Na rybníčku, Dlouhá, U červeného mlýna, Hraniční, Mýtní, Hrnčířská, Dřevařská, Na pískách, U bílého beránka, Mundiho, U skladiště, Boční, Střelecká, Kartouzská.

6. Volební okres Brno č. 6

tvoří části města Brna, zabírající katastrální obce Křížová, Malá Nová a Velká Nová bez ulic vyjmenovaných ve volebním okrese Brno č. 5.

7. Volební okres brněnsko-venkovský

tvoří okres Brno.venkov.

8. Volební okres ivančický

tvoří okresy Ivančice a Klobouky.

9. Volební okres boskovický

tvoří okresy Boskovice a Jevíčko.

10. Volební okres svitavský

tvoří okresy Třebová Moravská, Svitavy a Pohořelice.

11. Volební okres blanský

tvoří okresy Blansko a Kunštát.

12. Volební okres vyškovský

tvoří okres Vyškov.

13. Volební okres hustopečský

tvoří okresy Hustopeče a Židlochovice.

14. Volební okres slavkovský

tvoří okresy Bučovice a Slavkov u Brna.

15. Volební okres novoměstský (na Mor.)

tvoří okresy Nové Město na Moravě a Žďár.

16. Volební okres tišnovský

tvoří okresy Bystřice nad Pernštejnem a Tišnov.

Volební kraj dvanáctý

se sídlem krajské volební komise v Olomouci volí 17 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres olomoucko-městský

tvoří město Olomouc.

2. Volební okres olomoucko-venkovský

tvoří obce soudního okresu Olomouc bez města Olomouce.

3. Volební okres holešovský

tvoří okres Holešov.

4. Volební okres kojetínský

tvoří okresy Zdounky a Kojetín.

5. Volební okres lipnický

tvoří okresy Bystřice pod Hostýnem a Lipník nad Bečvou.

6. Volební okres přerovský

tvoří okres Přerov.

7. Volební okres kroměřížský

tvoří okres Kroměříž.

8. Volební okres prostějovský

tvoří okres Prostějov.

9. Volební okres litovelský

tvoří okresy Litovel a Mohelnice.

10. Volební okres plumlovský

tvoří okresy Konice a Plumlov.

11. Volební okres šternberský

tvoří okresy Šternberk a Uničov.

12. Volební okres rýmařovský

tvoří okresy Rýmařov, Dvorec a Libavá Město.

13. Volební okres šumperský

tvoří okres Šumperk.

14. Volební okres zábřežský

tvoří okresy Zábřeh a Šilperk.

15. Volební okres vízmberský

tvoří okresy Staré Město, Vízmberk a Cukmantl.

16. Volební okres bruntálský

tvoří okresy Bruntál a Frývaldov.

17. Volební okres javornický

tvoří okresy Javorník a Vidnava.

 


Souvisejici odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP