Zasedání Národního shromáždění československého r. 1919

Tisk 674.

Návrh

členů Národního shromáždění Josefa Babánka a soudruhů,

aby byly zavedeny automobilové trati v okresech rokycanském

a zbirožském.

Okres rokycanský a zbirožský trpí nedostatečným a nevhodným železničním spojením. Západní dráha protíná je středem na příč v nepatrné jejich šíři, kdežto jejich největší rozměr, délka, jest bez přímého železničního spojení. Trať z Radnic do Chrástu nemá připojení k Rakovníku, cesta drahou z Radnic do Rokycan trvá déle než pěšky.

Trať z Rokycan pres Mirošovy do Nezvěstic, která spojuje dráhu západní s drahou Cheb - Vídeň má spojení nesouvisící s tratí Radnice - Chrást. Jede-li někdo do Nezvěstic, musí jeti přes Plzeň a konati cestu dvakrát tak dlouhou.

Okres zbirožský pak vůbec nemá v délce od severu k jihu žádného železničního spojení. Z těchto důvodů navrhují podepsaní, aby bylo co nejdříve zřízeno státní automobilové spojení:

1. ze Zbiroha přes Zvíkovec do Rakovníka.

2. z Rokycan přes Radnice do Zvíkovce s připojením ve spojení Zvíkovec-Rakovník.

3. z Rokycan přes Šťáhlavy a lázně Letiny do Přeštic.

4. z Mirošova přes Rožmitál do Březnice.

Návrh tento budiž přikázán výboru poštovnímu, aby jej projednal a podal zprávu.

V Praze 20. března 1919.

Jos. Babánek,

Chlebounová Anna, Ludmila Zatloukalová-Coufalová, Otm. Hrejsa, Beran, Slavík, Vojta, F. Němec, Jos. Lukeš, Zika, Dr. O. Srdinko, M. Pilát, Jos. Smrtka, Dr. Jos. Černý, Švehla, Prášek, Dr. Hnídek, J. Malypetr, Marcha, Malik, Okleštěk, Udržal, Hucl, Hübner, Klega, Malkus, K. Jonáš, V. Stoupal, Josef Sechtr, F. Hybš.


Souvisejici odkazyPřihlásit/registrovat se do ISP