Zasedání Národního shromáždění československého r. 1920.

Tisk 2668.

Zpráva

imunitního výboru

o žádosti krajského soudu v Táboře o vydání člena Národního shromáždění Josefa Šády ke stíhání pro přečin podle § 305 tr. z.

Dne 8. října 1919 konala se ve velké dvoraně na Střelnici v Táboře veřejná schůze lidu, na níž mluvil člen Národního shromáždění Josef Šáda.

Jeden z účastníků schůze, redaktor Stan. Kubíček, podal u stát. zastupitelství v Táboře na Josefa Šádu trestní oznámení, v němž tvrdí, že ho řečník sice nejmenoval, ale přes to uváděl tak zřetelné okolnosti, že každý účastník schůze musil poznati, že jde o jmenovaného Stan. Kubíčka, a když prý řečník schvaloval vraždu zrádce Omladiny Mrvy, že nekritická část posluchačstva propukla v hněvný odpor proti přítomnému redaktorovi. Pro své tvrzení neuvádí Stan. Kubíček v trestním oznámení žádných svědků.

Vzhledem k tomu, že inkriminovaný výrok jest obviněným rozhodně popírán, a kromě toho jde o veřejnou schůzi lidu, na níž obviněný podával zprávu o své činnosti poslanecké, činí se návrh, aby člen Národního shromáždění Josef Šáda k žádosti krajského soudu v Táboře ze dne 19. listopadu 1919 čj. Vr. 1191/19 vydáván nebyl.

V Praze dne 24. března 1920.

Předseda:
Zpravodaj:
Matúš Dula v. r.
Dr. Soukup v. r.

Souvisejici odkazyPřihlásit/registrovat se do ISP