Zasedání Národního shromáždění československého r. 1920.

Tisk 2370.

Zpráva

imunitního výboru o žádosti zemského trestního soudu v Praze za svolení k trestnímu stihání člena Národního shromáždění Josefa Stivína pro přečin podle §§ 487, 488 a 491 trestního zákona k žalobě Marie Slabé.

Zemský trestní soud v Praze požádal přípisem ze dne 31. října 1919 č. 2881 Národní shromáždění za vydání poslance Josefa Stivína, který jako zodpovědný redaktor "Večerníku Práva Lidu" uveřejnil článek o odhalení původců demonstrací na Staroměstském náměstí v čele s Oskarem Flöglem, setníkem Mickou a občankou Slabou z Bubenče.

Paní Marie Slabá cítila se být uraženou tím, že byla označena za kolegyni pověstného špicla a provokatéra dřívějšího c. k. policejního ředitelství v Praze, zemřelého Sebestiána Trägra.

Z policejního archivu vyšlo na jevo, že Šebestián Trägr v policejních službách se kdysi nalézal a politické služby bývalé c. k. rakouské policie konal a že Marie Slabá byla jeho kolegyní.

Na základě těchto prokázaných fakt, usnesl se imunitní výbor doporučiti Národnímu shromáždění, aby člen Národního shromáždění Joset Stivín soudu vydán nebyl.

V Praze dne 6. února 1920.

Místopředseda:
Referent:
Dr, Jan Herben v. r.
Josef Kouša v. r.Souvisejici odkazyPřihlásit/registrovat se do ISP